Як виділити декілька рядків.

При роботі з фрагментами тексту, файлами, папками, відображаються у вигляді списку, і в ряді інших випадків може знадобитися виділити одночасно кілька рядків. Способи виділення однакові майже у всіх програмах. Для даної операції можна використовувати тільки миша, тільки клавіатуру або мишу і клавіатуру одночасно.
Інструкція
1
Щоб виділити кілька рядків в тексті за допомогою миші, встановіть курсор в початок фрагмента. Натисніть і утримуйте ліву кнопку миші, переміщаючи курсор по області, яку необхідно виділити. В кінці фрагмента відпустіть кнопку миші. Виділена частина тексту залишиться підсвіченої.
2
Для виділення декількох рядків за допомогою клавіатури встановіть курсор в початок фрагмента клавішами зі стрілками. Натисніть і утримуйте клавішу Shift, одночасно натиснувши клавішу зі стрілкою вправо. Кожне натискання стрілки виділяє один друкований знак тексту правіше курсору. Щоб виділяти слова цілком, разом із клавішею Shift потримайте Ctrl.
3
Іноді бувають випадки, коли фрагмент тексту або списку занадто великий. Тоді можна відмовитися від построчного виділення, зазначивши лише початок і кінець фрагмента. Встановіть курсор миші в початок виділюваного списку або абзацу, натисніть клавішу Shift і, утримуючи її, клацніть один раз лівою кнопкою миші в кінці виділяється фрагмента. Весь текст між зазначеними позиціями буде виділений.
4
У тих випадках, коли потрібно виділення рядків, що не суміжних між собою, також використовуються миша і клавіатура. Утримуючи ліву кнопку миші, виділіть перший рядок, потім відпустіть кнопку. Натисніть на клавіатурі клавішу Ctrl і, утримуючи її, виділіть наступний рядок в потрібному вам місці за допомогою лівої кнопки миші. Повторіть операцію потрібну кількість разів.
5
У текстових редакторах курсор миші може змінювати свій вигляд у лівого краю сторінки в області полів. Коли курсор набирає вигляду стрілки, одиничне натискання лівої кнопки миші виділяє відразу весь рядок, навпроти якої знаходиться курсор. Ведучи вгору або вниз по лівому полю курсор миші з затиснутою лівою кнопкою, ви також зможете виділити потрібну кількість рядків.
Зверніть увагу
При натисканні правою кнопкою миші по виділеному фрагменту в більшості випадків відкривається меню, що випадає з командами доступних дій, які будуть застосовані тільки до зазначених рядках.
Корисна порада
При виділенні трьох і більше несуміжних рядків не обов'язково постійно утримувати клавішу Ctrl, достатньо натискати її безпосередньо в момент виділення чергового рядка.