Зміст цінних білків в різних продуктах.

Білки є невід'ємною частиною всіх біологічних процесів, які проходять в організмі. Вони приймають участь в утворенні ферментів, потрібних для побудови клітин. Білки транспортують поживні речовини і кисень до органів і тканин. Незамінні амінокислоти, які утворюються в результаті розщеплення білка, беруть участь в обмінних процесах, в регенерації клітин і в синтезі гемоглобіну.

Вміст білків в м'ясі

Різні продукти харчування містять різну кількість білків. Самі повноцінні білки присутні в яловичині, їх кількість становить 25%. У їх складі містяться всі необхідні організму незамінні і замінні амінокислоти. Організм легше засвоює телятину, в ній також багато білків (до 20%). М'ясо свиней, порівняно з яловичиною, містить менше сполучних тканин, тому воно ніжніше, ніж яловичина, і більш м'яке. Білка в свинині - від 14% до 19%. Баранина більш жорстка, ніж яловичина, в ній менше солей заліза, калію, фосфору. Кількість білка в баранині - 20%. Чудовий дієтичний продукт - м'ясо кролика. У ньому досить високий вміст білка (21%), вітамінів групи В, заліза.
Субпродукти не менше корисні, ніж м'ясо. Оскільки в їх складі присутня велика кількість мінеральних речовин, заліза, вітамінів, вони рекомендуються людям з недокрів'ям.

Вміст білків в курці і рибі

На відміну від яловичини, в курці містяться повноцінні і легкозасвоювані білки з найбільш прийнятним для організму амінокислотним складом. У м'ясі курки присутній необхідна комбінація мінеральних речовин і вітамінів. Білки риби містять всі корисні для організму амінокислоти. На відміну від м'ясних продуктів, в рибних білках є незамінна амінокислота метіонін, в них мало сполучної тканини, яка представлена колагеном, легко переходить у його розчинну форму - желатин. Білки риби краще засвоюються організмом - на 93-98% (білки м'яса - на 87-89%). Кількість білка в складі риби залежить від виду. В середньому вона становить 16%. Риб'ячий жир містить велику кількість поліненасичених жирних кислот. Дуже цінний продукт харчування - рибна ікра. У ній міститься від 30% білка і до 15% жиру (до 15%), жиро-і водорозчинні вітаміни, фосфор, калій. Копчена і солона риба - менш цінний продукт харчування. Білки в ній набагато гірше перетравлюються і засвоюються.
Рибні консерви не мають великої кількості цінних якостей, так як корисні речовини руйнуються в процесі приготування консервів.

Бєлки, які у яйцях та молочних продуктах

Найбільш повноцінний білок, повністю засвоюється організмом, міститься в курячих яйцях. Білок яйця має оптимальне співвідношення незамінних амінокислот, він складається з речовин, відмінно засвоюються після теплової обробки. А ось сирий яєчний білок засвоюється погано через присутність у ньому сполук, що пригнічують дію ферментів, які необхідні для травлення. Білки є і в молочних продуктах. Їх кількість в кожному конкретному продукті різна: в молоці приблизно 5% білка, в сирі близько 22%. У молочних продуктах присутня казеїн, який довго засвоюється організмом, тому дієтологи рекомендують вживати їх увечері. Людям, що стежать за свої вагою, для живлення краще вибирати знежирені молоко і сир, так як в сирі міститься велика кількість жирів. Протягом дня важливо підтримувати в організмі високий рівень білка, тому правильніше буде харчуватися часто і невеликими порціями.
Риба дуже важлива для повноцінного раціону харчування. В ній є легкозасвоювані білки, амінокислоти, незамінні жирні кислоти, а також безліч вітамінів і мінералів. При цьому жирів в рибі дуже мало. Отже є її потрібно якомога частіше. Але як приготувати рибу повкуснее? Найпростіше запекти її у фользі.
Інструкція
1
Для початку потрібно вибрати якісну, свіжу рибу . Тільки тоді вона буде смачною після приготування. Тому перед покупкою ретельно огляньте вподобаний екземпляр. Зябра у свіжої риби повинні бути яскравими, червонуватими, очі - не мутними, а луска - гладенькою. Запах риби також є одним з ознак її свіжості. Гарна риба не повинна пахнути аміаком іншими неприємними речовинами.
2
Куплену рибу треба правильно почистити. Перед тим, як приступити до оброблення, натріть рибину крупною сіллю, тоді вона не вислизне з рук. Починати треба з плавників: відріжте їх кулінарними ножицями або ножем. Потім теркою або ножиком очистіть рибу від луски. Починати треба з хвоста і просуватися до голови. Виріжте зябра, надріжте черево, вийміть нутрощі і плівку. Намагайтеся не пошкодити жовчний міхур, інакше риба стане гіркою. Коли ви все попатраєте, ретельно промийте рибу під холодною водою.
3
Тепер можна приступати до приготування. Натріть рибу сіллю, спеціями, полийте соком лимона. Потім загорніть у фольгу і поставте в духовку, розігріту до 180 градусів. Покласти рибу краще на деко: якщо з фольги раптом виллється сік, плита не буде забруднена. Тримати рибу в гарячій духовці треба 20-30 хвилин, скільки саме, залежить від розміру. Готову рибу вийміть, розгорніть фольгу, наріжте і подавайте - з рисом, відвареної картоплею або овочами. Блюдо вийде дуже смачним, соковитим, ароматним, при цьому дієтичним.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=u9_p_Rr6Yfo