"Фурагін": інструкція із застосування.

"Фурагін" - це лікарський засіб, що відноситься до групи нітрофуранів, що володіє широким спектром дії. Він використовується для знищення мікроорганізмів у системі сечовиділення.

Фармакологічні властивості "Фурагіну" і показання до застосування

"Фурагін" є синтетичним протимікробним препаратом - похідним нітрофурану. Діюча речовина - антибіотик фуразидин. "Фурагін" випускається у формі таблеток, одна таблетка містить 50 мг фуразидин. Лікарський засіб має антибактеріальну дію і знищує бактерії стафілококів, сальмонел, стрептококів, лямблій, шигелл, ентеробактерій.
Дія "Фурагіну" більш сильне, ніж дія інших препаратів нітрофуранового групи і "Левоміцетину".
"Фурагін" також ефективний проти мікроорганізмів, що мають стійкість до антибіотиків і сульфаніламідів. Препарат всмоктується в тонкому кишечнику і метаболізується в печінці. "Фурагін" виводиться нирками і виділяється з сечею, його концентрація в сечі перевищує необхідну норму для бактериостатического впливу. "Фурагін" призначають при інфекційно-запальних захворюваннях сечостатевої системи: цистит, пієлонефрит, уретрит, простатит; при інфекціях жіночих статевих органів, в якості профілактики інфекцій при урологічних операціях, катетеризації.

Інструкція щодо застосування "Фурагіну"

Для лікування дорослим призначають у перший день терапії по 2 таблетки (100 мг) чотири рази на добу, в наступні дні - по 100 мг три рази на добу (після їжі). Препарат приймають 7-14 днів. Дітям "Фурагін" дають з розрахунку 5-7 мг/кг маси тіла на добу. У разі тривалого лікування - 1-2 мг/кг на добу. Курс лікування "фурагіном" для дітей становить 7-8 днів. Лікування можна повторити через деякий час (10-15 днів).
У профілактичних цілях" Фурагін "потрібно приймати по 1 таблетці (50 мг) 1 раз на добу (ввечері).

Побічна дія "Фурагіну"

"Фурагін" може чинити на організм побічну дію. Це диспепсичні прояви - зниження апетиту, нудота, блювота. Може з'явитися порушення функцій печінки, головний біль, запаморочення, розвиток поліневритів. "Фурагін" іноді викликає алергічну реакцію: кропив'янку та свербіж шкіри. При передозуванні спостерігаються такі симптоми: нейротоксические реакції, порушення функції печінки, поліневрити, гострий токсичний гепатит. Для лікування передозування скасовують "Фурагін", хворому дають велику кількість рідини, проводять симптоматичну терапію, призначають антигістамінні лікарські засоби, а також вітаміни групи В.
Хворим з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази і захворюваннями нервової системи "Фурагін" призначають з обережністю.
Щоб попередити виникнення побічних ефектів, хворому рекомендують рясне пиття і призначають антигістамінні засоби. Для профілактики невритів рекомендується приймати вітаміни групи В. "Фурагін" має протипоказання: його не можна застосовувати при вагітності та лактації, при порушенні функції нирок, печінки, при підвищеній чутливості до похідних нітрофурану. Препарат не призначають дітям до трьох років.