Як уникати конфліктів.

Конфлікт завжди неприємний. Конфліктна ситуація може виникнути несподівано, часто підготуватися до неї неможливо. Є певні типи людей, які не можуть перебувати в конфліктній ситуації. Такий стан речей для них згубно. Особистість, яка потрапила у конфлікт, намагається вирватися з нього. Але краще уникнути конфлікту, ніж вибиратися з нього.
Інструкція
1
Уникнути конфлікту в різних ситуаціях вдається по-різному. Умовно можна розділити конфліктні ситуації на два види. Перший вид конфлікту виникає в разі спору через певної речі, цінності, почуття. Таким чином, людина втягується в конфлікт незалежно від свого бажання, так як він зацікавлений в предметі спору. Наприклад така ситуація може скластися при утворенні так званого любовного трикутника.
2
В таких ситуаціях важко уникнути конфлікту, так як ви зацікавлені в рішенні спору на свою користь. Тому необхідно максимально розряджати обстановку, але, ні в якому разі не розпалювати її. Приводьте аргументи на свою користь. Тримайтеся впевнено і відстоюйте свою точку зору спокійно. На провокації з боку опонента відповідайте спокійно і ненав'язливо. При вирішенні життєвих ситуацій дійте так само, накладаючи свій «відбиток». Намагайтеся залучити інших людей на свою сторону. Доведіть, що ви більш достойніше ніж ваш суперник.
3
Другий тип конфлікту полягає в провокації з боку потенційного кривдника. Людина, що переслідує свої цілі, буде намагатися тиснути на вас своїми провокаціями. Такі люди підсвідомо шукають причину своїх дій в помилках інших. «Я вдарив його, тому, що він погано відгукнувся про мене». При цьому замовчуючи, що приводом для «поганого відгуку» послужила провокація з боку кривдника.
4
Для вирішення такого конфлікту необхідно залізна витримка. Не звертайте уваги на провокації. Промовчіть зайвий раз, щоб не вийшов конфлікт. Пам'ятайте, що ваша мета уникнути конфлікту. Уявіть себе в іншому місці, подумайте про хороше. Не слухайте доводи і слова людини, яка вас провокує. Ви повинні створити для себе таку ситуацію, в якій немає місця провокатору. Його просто немає поруч з вами. Уникання конфліктів не завжди призводить до позитивних результатів. Краще бути втягнутим у конфлікт один раз, ніж десять раз намагатися уникнути його. Ви будете витрачати свій час і нерви даремно.