Сухі будівельні суміші: види, виробництво.

Сухі будівельні суміші - матеріали, які в початковому стані являють собою порошок, а при використанні змішуються з водою і вступають з нею в реакцію, утворюючи розчин. Отримані розчини використовують для найрізноманітніших цілей: в першу чергу для оздоблювальних робіт, а також для укладання плит, блоків, цегли.
Використання сухих будівельних сумішей, які вперше з'явилися в 50-х роках XX століття, робить процес будівництва більш швидким: немає необхідності застосовувати спеціальні машини, що привозять готовий розчин на стройку; багатокомпонентну суміш досить просто розвести в потрібній кількості води, пропорції точно вказані в інструкції. Раніше будівельникам доводилося буквально на око готувати розчини з декількох компонентів, що призводило до перевитрати матеріалів і до використання розчинів неналежного качества.В останні 60 років сухі будівельні суміші займають дуже важливе місце в будівництві, тому їх видів розроблено на даний момент дуже багато. Перша ознака, за яким можна розділити все суміші, - тип в'яжучого речовини. У більшості сумішей це або цемент, або гіпс.

Гіпсові і цементні суміші

Суміші на основі цементу використовуються в основному для монтажних робіт або для зовнішньої обробки. Розчини на основі таких сумішей набагато міцніше, мають кращі показники теплопровідності і звукоізоляції, вони набагато стійкіше до впливу навколишнього середовища. Працювати з ними важче, а сохнуть вони не менш месяца.Гіпсовие суміші використовують в основному для внутрішньої обробки будівель. Вони не витримують вплив вологи. В приміщенні гіпсові суміші створюють сприятливий для людини мікроклімат. Працювати з такими сумішами просто, сохнуть вони всього декілька днів.
До складу будь-якої суміші обов'язково входять різні наповнювачі, які і надають їй необхідні властивості.

Монтажні суміші

В особливу групу виділяються монтажні суміші. Ці суміші обов'язково створюються на основі цементу і піску, вони є головним компонентом бетону і розчинів, які служать для безпосереднього з'єднання конструктивних елементів будівлі - цегли, блоків, плит. Монтажні суміші бувають різної міцності і залежно від марки міцності підходять для тих чи інших робіт. В деякі монтажні суміші додаються фарбувальні речовини, щоб їх можна було використовувати з кольоровими кірпічамі.Монтажная суміш повинна в точності підходити для вашої будівлі, інакше ви ризикуєте істотно знизити міцність будівлі.

Клейові суміші

Для укладання плитки застосовують розчини на основі клейових будівельних сумішей. Так як плитка буває різною, для неї використовують і різні клейові суміші. Універсальні суміші призначені для роботи зі звичайною керамічною плиткою, суміші з підвищеною адгезією - для укладки важкої кам'яної плитки, посилені суміші - для плиток великого розміру. Крім основних видів клейових сумішей, існують і спеціальні: вологостійкі для басейнів, морозостійкі для укладки плитки на вулиці і багато інших. Розчини на основі клейових сумішей відрізняються високою несучою здатністю.

Вирівнюючі та оздоблювальні суміші

Вирівнюючі суміші призначені для вирівнювання поверхонь. Вони відрізняються високою еластичністю, змішуються з водою так, що в розчині відсутні грудки, добре зчіплюються з поверхнею, на яку наносяться. Вирівнювальні та опоряджувальні суміші намагаються зробити безусадкова, щоб вони не тріскалися після застигання. Залежно від навантаження, якій піддаються поверхні, вибирають різні за міцності оздоблювальні суміші - так, суміші для стелі та підлоги будуть значно відрізнятися за складом. Фінішні шпаклівки та штукатурки використовують для чистової обробки поверхонь. Вони не тільки остаточно вирівнюють поверхню, але і надають їй необхідний зовнішній вигляд, а також впливають на властивості поверхні, наприклад, зменшують її теплопровідність або збільшують вологостійкість. Декоративні штукатурки дозволяють створювати на стінах і стелі справжні твори мистецтва.

Виробництво сухих будівельних сумішей

Сухі будівельні суміші виготовляються тільки на спеціалізованих підприємствах з використання відповідного обладнання. На таких підприємствах строго дотримують технологічні норми виготовлення сумішей, дозволяючи домогтися однакової якості всієї виробленої продукції та відповідності її всім ГОСТам.В 90-х роках Росія імпортувала приблизно 80% необхідних країні сухих будівельних сумішей, але до теперішнього часу на імпорт припадає всього 20%, решта суміші виробляються на території країни. Такий приріст продуктивності пов'язаний з відкриттям філій іноземних компаній на території країни і з появою вітчизняних виробників, які виробляють суміші високої якості за своїм унікальним технологіям.Проізводство сухих будівельних сумішей по своїй технологічній суті схоже на виробництво цементів, але для будівельних сумішей довелося розробити ряд спеціальних добавок , які при введенні в суміш додають їй такі властивості, як мала гігроскопічність, швидкорозчинних, пожежобезпечність.
Сухі суміші застосовують не тільки для будівництва, використовують їх і в промисловості для захисту різних конструкцій від несприятливих факторів.
Великий вибір сухих будівельних сумішей дозволяє знайти матеріал, що ідеально підходить саме для ваших потреб. Численні компанії-посередники та інтернет-магазини дають можливість придбати такі суміші не тільки в Москві, але і в будь-якому куточку Росії, як оптом, так і вроздріб.