Інсульт – симптоми захворювання: їх повинен знати кожен.

Інсульт - гостре порушення мозкового кровообігу, яке може статися в результаті тромбозу або розриву судини, що живить головний мозок. Наслідки інсульту вельми сумні, а їх ступінь залежить від швидкості надання медичної допомоги. Ось чому дуже важливо вчасно розпізнати симптоми цієї небезпечної хвороби.

Симптоми інсульту

Симптоми інсульту діляться на три групи: загальномозкові, вегетативні і осередкові. До загальномозкових можна віднести почуття оглушення, різке збудження або сильне бажання поспати. При інсульті може бути дуже сильний головний біль, який часто призводить до нетривалої втрати свідомості. Зазвичай такі хворобливі відчуття в області голови супроводжуються нудотою і навіть блювотою. Тривожним дзвіночком також є закладеність або шум у вухах. Характерні для інсульту запаморочення, зниження уваги і пам'яті, тимчасова втрата в просторі. У рідкісних випадках трапляються епілептичні пріпадкі.К вегетативним симптомів інсульту відносяться: підвищене потовиділення, прискорене серцебиття, сухість у роті, раптове відчуття жару і здавленості у грудях, підвищення температури тіла. А осередкові симптоми розвиваються залежно від того, яку ділянку мозку піддався інсульту. Так, у хворого може раптово стати невиразна мова, порушитися ковтальний рефлекс, спостерігатися втрата рівноваги або хиткість ходи, відбутися погіршення зору або виникнути слабкість в області якої-небудь кінцівки.
Ознаки інсульту можуть проявитися все відразу або частково, однак при виявленні хоча б двох з них потрібно негайно телефонувати в швидку допомогу .

Способи розпізнати інсульт

На жаль, не всі пов'язують головний біль, нудоту або запаморочення з інсультом, так як ці ознаки можуть сигналізувати про багатьох хворобах. Ось чому важливо знати кілька простих способів, які підкажуть про розвиток інсульта.Попросіте людини вимовити складне речення. При наявності інсульту зробити йому це буде дуже важко, а в деяких випадках взагалі неможливо. За манерою мови хворий стане нагадувати п'яного человека.Второй спосіб дозволяє перевірити здатність людини рухатися. Попросіть його пройти прямо пару метрів, а потім підняти одночасно обидві руки. При інсульті зробити це буде неможливо - хода буде виляти, а одна з рук не підніметься.
Якщо ви відчуваєте симптоми інсульту, а поруч нікого немає. Перевірте достовірність даного захворювання перед дзеркалом, і відразу ж викликайте швидку при найменшій підозрі.
При інсульті також практично неможливо висунути язик . Це відбувається від того, що нервові клітини в результаті порушення мозкового кровообігу гинуть, і одна частина тулуба стає частково паралізованою. З цієї ж причини посмішка у потерпілого постійно здається перекошеною.