Як позбутися від кліщів собаки.

Кліщ - невелике членистоногое з класу павукоподібних. Найчастіше від кліщів страждають собаки, які чіпляють цих паразитів в траві. Кліщі при укусах не лише викликають роздратування шкіри, але і переносять небезпечні захворювання, тому від них потрібно негайно рятувати свого вихованця.
Вам знадобиться
  • - пінцет;
  • - ватка;
  • - антисептик;
  • - засіб від кліщів.
Інструкція
1
Уважно огляньте собаку після прогулянки на наявність у неї кліщів. Найчастіше вони присмоктуються до шкіри вух, голови, стегон і живота. Недавно присмокталися кліщі нагадують невеликі чорні крапочки, а напиваючись крові, роздуваються і виглядають як щільні кульки. Дуже важливо також оглянути шерсть вихованця, так як першим ділом кліщі чіпляються саме за неї.
2
Помітивши кліща, зачепите його черевце пінцетом або спеціальним пристосуванням під назвою Tick Twister, що нагадує гачок з прорізом. Потім акуратно викрутити паразита зі шкіри вихованця проти годинникової стрілки. Просто витягати не можна, так як кліщ вгризається в тіло за годинниковою стрілкою і звичайне витягування може привести до того, що його головка відірветься і залишиться гнити під шкірою. Якщо це все ж сталося, виковирніте її зі шкіри кінчиком пінцета.
3
Після цього обробіть місце укусу йодом або зеленкою, щоб не було зараження. А самого кліща спаліть, так як він може присмоктатися знову, якщо його відпустити. Після цього уважно поспостерігайте за станом вихованця протягом декількох днів і періодично вимірюйте його температуру. Якщо собака втратить апетит, стане млявою або у неї підвищиться температура, відразу ж вирушайте до ветеринара, так як кліщ міг виявитися переносником пироплазмоза - небезпечного для тварини захворювання.
4
Якщо на тварину дуже багато кліщів, його краще показати ветеринару. Він порадить спеціальний засіб для обробки шкіри від цих паразитів і розповість, як правильно його наносити. Самостійно приймати рішення про використання того чи іншого препарату не варто, так як багато хто з них містять отруйні речовини, які при недотриманні дози або неправильному нанесенні здатні заподіяти шкоду вашому вихованцеві.
5
Щоб уникнути появи кліщів у собаки, перед прогулянкою обробіть свого вихованця засобом захисту від кліщів або використовуйте спеціальні нашийники. Але при цьому не забувайте кожного разу оглядати тварину на наявність цих небезпечних членистоногих.