Купівля бандажів для вагітних.

Бандаж для вагітних допоможе знизити навантаження на хребет, утримати плід в правильному положенні, а також зменшить ризик виникнення розтяжок. Допоможе бандаж і після пологів. Особливо якщо було кесареве, і потрібно підтримувати живіт в певному положенні.

Види бандажів. Який вибрати

Існує три види бандажів для вагітних - допологової, післяпологовий і універсальний. Останній за допомогою кріплень можна робити вже або ширше, підганяючи під збільшується або що зменшився живіт. В свою чергу, ці три види поділяються за формою на бандаж-пояс, бандаж-трусики і бандаж-грацію. Кожен з них гарний по-своєму і може підійти на різні випадки життя.
Перед купівлею бандажа приміряйте його, щоб зрозуміти, наскільки вам комфортно в ньому рухатися і сидіти. Якщо бандаж занадто сильно тисне - не беріть його. Такий тиск може пошкодити і вагітної, і плоду.
Бандаж-пояс краще вибирати тим, хто не збирається сидіти вдома в останні місяці вагітності. Він легко знімається і надівається, не обмежуючи свободу пересування. Бандаж-трусики також досить комфортний і практично не помітний під одягом. Єдина проблема - в його надяганні. Щоб він правильно розмістився на тілі, натягувати його потрібно лежачи. Що досить проблематично, якщо жінка перебуває на роботі або в магазині. Крім того, якщо не надягати вниз звичайні труси, бандаж доведеться прати кожен день. Бандаж-грація дуже добре підтримує живіт завдяки широким бретельках в області плечей. Але надягати його також потрібно лежачи, тому найбільше він підійде тим, хто останні місяці вагітності проводить вдома.
Якщо під час шкарпетки бандажа ви відчуєте запаморочення, в очах з'являться чорні точки - зніміть його і розкажіть про це лікаря. Можливо, вам варто підібрати інший бандаж.
Післяпологові бандажі найчастіше бувають виконані у вигляді пояса. Вони добре підтримують обвислий живіт, допомагаючи шкірі підтягуватися. Особливо це важливо після проведення кесаревого розтину, під час якого м'язи розрізаються, і їм потрібен час, щоб повернутися в колишню форму.

Коли купувати бандаж

Лікарі рекомендують носити бандаж після двадцятого тижня вагітності. Особливо в тих випадках, якщо живіт великий, шкіра схильна до розтяжок або є ризик, що плід займе неправильне положення. Вибирати бандаж потрібно виходячи з розмірів нижньої білизни, додаючи один. Для більшої зручності багато виробників вказують на упаковці не тільки звичні символи «S», «М», «L», а й розмір бандажа в сантиметрах. Досить просто виміряти обсяг живота, щоб зрозуміти, яке саме виріб потрібно придбати. Зверніть увагу на універсальні бандажі із застібками-липучками. Їх можна використовувати і до пологів, і після.