"Кларитин": інструкція із застосування.

"Кларитин" відноситься до антиалергенним засобам. Препарат допомагає впоратися з симптомами алергії різного генезу і в короткі терміни позбутися обридлих нежитю, чхання і сльозотечі.

Фармакологічні властивості

"Кларитин" є антігісамінним засобом, селективним блокатором Н1-рецепторів. Після прийому однієї дози препарат починає діяти через 30 хвилин. Виражене антигістамінну дію препарату проявляється через 1-3 години, пікового значення досягає в інтервалі 8-12 годин. При цьому антигістамінний ефект "Кларитину" триває протягом доби.
Форма випуску: - таблетки" Кларитин "по 10 мг; - сироп" Кларитин "по 60 і 120 мг з дозировочной ложечкою в комплекті.

Показання до застосування

Препарат призначають при сезонному і цілорічному алергічних ринітах з метою усунення властиві даних захворювань симптомів, таких як чхання, свербіж слизової носа, ринорея. При алергічному кон'юнктивіті препарат призначають для усунення печіння та свербежу в очах, а також усунення викликається алергенами сльозотечі. Крім того "Кларитин" використовується для терапії шкірних захворювань алергічного генезу, зокрема, хронічної ідіопатичної кропив'янки.

Спосіб застосування препарату

Дорослим і дітям старше 12 років призначають 1 таблетку або 10 мл сиропу "Кларитин" 1 раз на добу . Дітям 2-12 років - 1 раз в день 5 мл сиропу або 0,5 таблетки. Дітям з масою тіла більше 30 кг призначається доросла дозування препарату - 10 мг в день.Для пацієнтів з порушенням ниркових і печінкових функцій початкова дозування "Кларитину" становить 10 мг, при цьому препарат приймається через день.

Протипоказання

Протипоказанням до застосування "Кларитину" є непереносимість компонентів препарату, зокрема лоратадина і лактози. Препарат протипоказаний дітям віком до 2 років. Годуючим жінкам в період прийому препарату лактацію необхідно припинити.
Вагітним препарат рекомендується призначати тільки у разі крайньої необхідності, коли користь для матері вище ризику для плода.

Побічні дії

При прийомі препарату в поодиноких випадках можуть виникнути побічні дії з боку імунної, травної та центральної нервової систем, зокрема сухість у роті, нудота, порушення функцій печінки, гастрит, анафілактичні реакції, сонливість, головний біль, підвищена стомлюваність, нервозність.

Прередозіровка

При передозуванні можуть з'явитися прискорене серцебиття, сонливість і головні болі, тому приймати препарат необхідно в суворій відповідності з інструкцією. Для виведення препарату при передозуванні призначають промивання шлунка розчином натрію хлориду, прийом адсорбентів.