Аскор: інструкція по застосуванню.

Аскор - це комбінований препарат, до його складу входять одразу три діючих речовини: сальбутамол, бромгексин, гвайфенезин, тому він має властивості бронхолитика, муколітиків і відхаркувальний засіб.

Інструкція по застосуванню Аскор

Аскор призначають при простудних захворюваннях і кашлі, пов'язаному з бронхоспазмом. Одна таблетка препарату містить бромгексину гідрохлориду - 8 мг, сальбутамолу сульфату - 2 мг, гвайфенезина - 100 мг. Бромгексин є похідним бензиламінів і вазіціна. Він чинить муколітичну та відхаркувальну і дію. Бромгексин збільшує обсяг мокрот, зменшує в'язкість і виводить мокротиння з бронхів, підвищує секрецію екзокринних залоз (сльозотеча) .Сальбутамол - це селективний агоніст? 2-адренорецепторів. Його застосування здатне розслабляти гладкі м'язи бронхів. Він покращує механізми мукоциліарного транспорту. Гвайфенезин стимулює рецептори слизової оболонки шлунка і секрецію залоз дихальних шляхів. При цьому збільшується обсяг бронхіального секрету і знижується в'язкість.
Сальбутамол, що міститься в препараті, може викликати парадоксальний бронхоспазм, який є життєво небезпечним станом. В цьому випадку негайно припиняють приймати Аскор і призначають інше лікування.
Аскор можна приймати дорослим і дітям (старше дванадцяти років) по 1 таблетці три рази на день. Дітям віком від шести до дванадцяти 12 років дають по 0,5-1 таблетці три рази на день. Препарат у вигляді сиропу призначають дорослим і дітям (старше 12 років) 3 рази на день по 10 мл (2 чайні ложки). Дітям віком від 6 до 12 років дають по 5-10 мл сиропу 3 рази на день. Тривалість прийому препарату визначається індивідуально.

Побічний ефект, викликаний прийомом Аскор

Аскор може викликати побічні дії, які найчастіше пов'язані з застосуванням сальбутамолу. Після прийому препарату з'являється головний біль, тахікардія, тремор. Рідко зустрічається реакція гіперчутливості, може виникнути набряк обличчя, гіперактивність, порушення серцевого ритму, парестезія ротоглотки, підвищена пітливість, метаболічні зміни (гіперглікемія, гіпокаліємія), підвищення рівня інсуліну в крові. Після прийому Аскор можуть з'явитися порушення функції травного тракту, які проявляються болем у животі, нудотою, блювотою, діареєю. При передозуванні препарату можлива поява збудження, прискореного або пригніченого дихання, сплутаність або порушення свідомості, біль в грудях, аритмія, прискорене серцебиття, сильний тремор, нудота і блювота.
При передозуванні необхідна симптоматична терапія та спостереження функції серця за допомогою електрокардіографії.

Протипоказання до застосування Аскор

Аскор протипоказаний людям з підвищеною чутливістю до компонентів препарату та дітям до 6 років. Наслідки застосування Аскор в період вагітності та лактації не відомі. Його приймають в тому випадку, якщо користь прийому препарату для матері вище, ніж негативні наслідки для майбутньої дитини. Під час прийому препарату Аскор годування грудьми потрібно припинити. Не рекомендується приймати препарати, що містять сальбутамол, з іншими симпатоміметиками, в цьому випадку можуть виникнути серцево-судинні порушення.