Корисні властивості і застосування настойки ехінацеї.

Ехінацея - це багаторічна рослина родини айстрових. На відміну від своїх відомих родичів - айстр, які широко використовують в квітникарстві, ехінацея стала відомою завдяки своїм чудовим лікарським властивостям.

Склад ехінацеї

В ехінацеї пурпурової, яка і застосовується в медичних цілях, міститься мало не половина періодичної таблиці Менделєєва. В ній присутні цинк, залізо, срібло, молібден, кальцій, мідь. Є в наявності та селен - джерело молодості, тому цю рослину використовують не тільки в медицині, але і в косметології. Фармацевти додають екстракт ехінацеї в крему і шампуні.В склад ехінацеї входять глікозиди кофеїновою кислоти, обумовлюють протизапальні та анестезуючі властивості рослини, а завдяки присутності полісахаридів ехінацея володіє і протимікробну дію.

Лікувальні властивості ехінацеї

За допомогою ехінацеї, використовуваної в різних формах - в якості спиртової настойки, мазі, відвару, лікують багато захворювань. Ехінацеї допомагає відновлювати імунітет і пригнічувати розвиток патогенних мікроорганізмів, тому її застосовують при простудних захворюваннях - бронхіті, тонзиліті, ангіні, грипі, пневмонії. Прекрасно допомагають засоби з цією рослиною при хронічних запальних хворобах суглобів - артриті, ревматизмі, а також при лікуванні запалень в сечостатевій системі.
Ехінацею рекомендують приймати після проходження хіміотерапії, а також після прийому курсу антибіотиків, так як вона прискорює виведення з організму шкідливих речовин.
Настоянка ехінацеї має не тільки достоїнствами, але і протипоказаннями до застосування, серед яких туберкульоз, СНІД, лейкоз, розсіяний склероз, а також вагітність і годування груддю.

Як застосовувати ехінацею

Природний ареал зростання ехінацеї - це Північна Америка, однак сьогодні її вирощують і на території Євразії, у тому числі і в південних частинах Росії. В якості лікарської сировини використовують листя, стебла, кореневища і квітки. У домашніх умовах ці частини рослин можна заварювати, роблячи лікувальні відвари і настоянки, пити чай з додаванням цієї трави.
Рослина вирощують на родючих добре освітлених ділянках. Зацвітає воно лише на другий рік, тоді його можна збирати і засушувати для подальшого вживання.
Для приготування відвару ехінацеї необхідно подрібнити свіжі або сухе листя рослини і залити склянкою окропу одну чайну ложку подрібненої сировини. Потримавши відвар 10 хвилин на водяній бані, його проціджують, охолоджують і приймають три рази в день до їди. Цей засіб використовується для лікування простудних і запальних захворювань.