Як полагодити гірлянди.

Не за горами сімейне свято, а електричні гірлянди , знайдені в старому ящику з іграшками, не працюють? Погодити їх викидати: вам цілком під силу полагодити гірлянди своїми руками.
Вам знадобиться
  • - нові лампочки
  • - мультиметр
  • - ізоляційна стрічка
  • - ножиці/різак
  • - викрутка
  • - товсті гумові рукавички
Інструкція
1
Перевірте розетку. За допомогою викрутки розкрутіть розетку і перевірте, не відходять Чи дроти від вилки. Якщо дроти відходять, виправте неполадку, зберіть розетку і спробуйте підключити прилад до мережі. Якщо гірлянда не працює, потрібно більш серйозне втручання.
2
Візуально перевірте провід на наявність обривів. Якщо такі знайдуться, то за допомогою різака зачистите кінці дроту від ізоляції на півтора-два сантиметри, скрутіть їх разом і ретельно обмотайте місце лагодження ізоляційною стрічкою. Після цього обережно підключіть гірлянду до мережі. Якщо прилад все ще не працює, переходите до наступних кроків.
3
Перевірте лампочки. Для цього необов'язково перевіряти кожну з них окремо. Спочатку викрутити з гірлянди всього три лампочки: першу, останню і ту, що знаходиться посередині. Тепер за допомогою мультиметра визначте напругу в контактах на місці викручених вами лампочок. Якщо на якомусь з ділянок напруга відсутня, і стрілка приладу не відхиляється, значить причина неполадки саме там. Тепер візуально розділіть ділянку з перегорілої лампочкою на дві частини і знову викрутити лампочку посередині. Перевірте напругу на кінцях відрізків ще раз. Таким чином продовжуйте роботу, поки область пошуків не скоротиться до декількох лампочок, кожну з яких легко буде перевірити.
4
Замініть лампочку на нову. Все просто: викрутити винуватицю поломки, вкрутите на її місце нову, і - вуаля! - Ваша гірлянда знову світиться і радує вас і ваших близьких.
Зверніть увагу
Працюйте дуже обережно! Не забувайте про безпеку: ніколи не торкайтеся оголених ділянок дроту або контактів голими руками або металевими предметами. Використовуйте гумові рукавички, призначені для такого роду робіт.
Корисна порада
Якщо замінити лампочку не представляється можливим (наприклад, заіржавів і застряг старий цоколь лампочки, і її неможливо викрутити, або нової лампочки на заміну у вас немає), просто виріжте ділянку з ушкодженням і з'єднайте дроти, як показано у другому кроці.