Будівництво веранди і тераси своїми руками.

Складно уявити літній відпочинок в заміському будинку або на дачі без довгих і задушевних розмов за келихом вина або чашкою чаю. Але набагато приємніше проводити час на відкритій терасі або на веранді, замість того, щоб сидіти в сонячний день в задушливому будинку.

Тераса і веранда: в чому відмінності і особливості

Тераса відрізняється від веранди, однак ці поняття нерідко плутають. Тераса являє собою майданчик, підняту на висоту 15-50 см над землею, що має тверде покриття. На відміну від веранди, тераса може бути повністю відкритою, без використання вікон. Проте зазвичай над нею влаштовують дах/навіс від дощу або невелика огорожа по периметру.
Веранда або тераса повинні виконуватися в тому ж архітектурному стилі, що і житлова будівля, тоді вони разом створять гармонійний ансамбль.
Веранда - це закрите неопалюване приміщення, засклене з 2 або 3 сторін. Її основна відмінність від тераси полягає в тому, що вона практично завжди прилаштовується до будинку. Нерідко її навіть вбудовують в саму будівлю. Веранда виконується з того ж матеріалу, що і весь будинок (дерево, камінь, цегла або блоки). Як правило, тераси будують в районах з теплим і сухим кліматом, де цими будівлями можна користуватися протягом довгого літнього періоду, а також під час дуже теплої зими. Тераса найчастіше прилягає до будинку, але в деяких випадках її будують і стоїть окремо, на деякій відстані від нього. Однак навіть окрему споруду краще з'єднувати з будинком галереєю, яка виконує функцію переходу. Тераса також може бути кам'яної, дерев'яної, цегляної, блочной.Летом на веранді можна комфортно жити, а в зимову пору року використовувати її замість коморі або холодильника. Веранду зазвичай зводять з сонячної сторони будівлі - південній, східній або південно-східної.

Етапи будівництва тераси

Спочатку необхідно розробити проект тераси. У ньому повинні бути передбачені не тільки функціональні якості прибудови, але і її зовнішній вигляд, який повинен прикрашати будівлю. Вже на цьому етапі слід враховувати надійність і міцність всіх елементів конструкції. Можна доглянути для себе вже готові проекти терас або розробити свій власний варіант.Чтоби будівництво тераси максимально відповідало розробленим проектом, потрібно вибрати якісний матеріал. Крім того, потрібно враховувати, що майбутня тераса повинна мати красивий і гармонійний вигляд, що поєднується із зовнішнім оформленням будинку. Для будівництва тераси оптимально використовувати такі види деревини, як модрина і європейський дуб. Дачна прибудова може складатися не тільки з настилу, а й мати перила, для яких краще підходять м'які породи деревини, наприклад, сосни.Следующій етап - підготовка фундаменту. Це питання можна вирішити різними способами. Якщо ви зупинили свій вибір на монументальної масивної конструкції, в цьому випадку оптимальним рішенням буде єдиний фундамент для будинку і тераси. Такий вид фундаменту допоможе уникнути розколу і перекосу тераси, який може статися через нерівномірного розподілу навантаження. А значить, вам не доведеться згодом з цієї причини робити дорогий ремонт. Єдиний фундамент підходить для тераси уздовж дома.Кроме того, при будівництві прибудови до дачі можливо закладати і окремий фундамент. Цей варіант доцільний, якщо будується відкрита тераса при наявності готового будинку. У такому випадку потрібно враховувати глибину грунтових вод і особливості грунтового покриву. Також будівництво тераси можливо без фундаменту. Даний спосіб буде виправданий лише у випадку, якщо у вас спроектована легка тераса, яку потрібно розмістити на рівні землі.Следующій етап - монтаж тераси. На цьому етапі необхідно зорієнтувати її у відповідності зі сторонами світла. Тераса з північного боку забезпечить в літню спеку прохолодою, а з південного боку дозволить вам в прохолодну погоду насолодитися теплом. Особливу увагу слід звернути на виготовлення навісу або загальної з будинком покрівлі. Забезпечити комфорт і затишок допоможуть перила і сходи. Їх обов'язково потрібно перевірити на міцність. Фахівці рекомендують виконувати підлогу тераси під невеликим ухилом в іншу сторону від житлового будинку, що стане сприяти відтоку дощових вод.

Будівництво веранди

На початковому етапі будівництва веранди розбивають осі споруди. Веранда повинна мати фундамент, окремий від житлового будинку. Щоб визначити осі, застосовують рулетку, шнур і кілочки. Змиритися відстань від веранди до будинку, потім забиваються кілочки. Між кілками натягується шнур, який стане служити орієнтиром для планованого фундамента.Далее, проводиться вертикальне планування, яка необхідна для закладки фундаменту. Він повинен бути розташований на нульовому рівні щодо статі прибудови. Від цього нульового рівня потрібно буде виконувати всі відмітки. Для того щоб відзначити певне значення, за допомогою рулетки від підлоги веранди слід відкласти потрібне значеніе.Перед тим, як приступити до будівництва веранди, необхідно визначити тип ґрунту, тому саме від нього залежить надійність всієї конструкції. Наприклад, нерідко зустрічається пучиністий грунт (глини, суглинки, піски). Пученіє подібних ґрунтів здатне привести до деформації веранди. Щоб цього уникнути, фундамент закладають нижче рівня промерзання землі або в малопучіністие грунти. Крім того, може знадобитися зміцнення керамзитом поверхні землі. Стовпчики на кутах веранди потрібно встановлювати з певним кроком. Під стовпчиками слід вирити ямки, а на їх дно укладають шар піску. Після цього викладають блоки і заповнюють цементом шви. Тепер можна приступати до зведення самої конструкції. Для будівництва веранди оптимально підійде рамна конструкція. Її монтувати досить нескладно, і ви зможете з цією роботою впоратися самостійно. Каркасну раму потрібно збирати в горизонтальному положенні, а потім встановлювати вертикально.

Оформлення тераси і веранди

Тераса або веранда можуть бути під відкритим небом або під навісом. Якщо споруду засклити, вийде комфортна територія відпочинку. Така дачні споруда буде захищена від дощу і вітру. Терасу або веранду можна прикрасити декоративними рослинами в керамічних горщиках. Вони не повинні закривати види вашого саду, їх завдання - створювати додатковий затишок. Також наповнять відчуттям спокою і затишку плетені меблі з лози і зручні подушки на кріслах.
Цікавим рішенням для оформлення тераси може стати невеликий фонтанчик, який краще розташувати в центрі приміщення.
В цілому, облаштування та декор та облаштування веранди або тераси повністю залежить від ваших уподобань та фінансових можливостей, а також від функціонального призначення цього простору. Щоб підібрати підходящий вид обстановки і стиль декору, ви можете подивитися фотографії цікавих рішень для веранд і терас, які можна знайти на сайтах, присвячених дизайну інтер'єру.
При зведенні будинку краще врахувати наявність веранди заздалегідь, щоб її основа становила єдине ціле з основою будови. Однак навіть якщо будинок зведений без веранди, її можна прилаштувати уздовж торцевого або головного фасадів будинку.
Вам знадобиться
 • - цегла
 • - пісок
 • - гравій
 • - бітум
 • - бетон
 • - дошки
 • - дерев'яні бруси
 • - покрівельний матеріал
 • - цвяхи
 • - скоби
 • - дерев'яні шипи
Інструкція
1
Опорою для каркаса послужить стовпчастий фундамент з цегли. Розмітьте місця майбутнього розташування фундаментних стовпів під кожною кутовий стійкою каркаса. При значній довжині веранди додайте по 1-2 проміжних стовпів. Викопайте ями глибиною 1м. Дно на 20 см заповніть піском. Якщо грунт піщаний, на 10см засипте поглиблення щебенем або гравієм і пролийте гарячим бітумом.
2
Виготовте бетонну основу товщиною 15см. Верхній його зріз при цьому повинен бути строго горизонтальним. Коли бетон застигне, викладіть фундаментний цегляний стовп. Зробіть його такої висоти, щоб підлога веранди перебував на 0,3 м нижче рівня підлоги вашого будинку. Так дах прибудови опиниться під звисом даху будинку.
3
Повапните готові стовпи бітумом і закладіть внутрішні порожнини гравієм або битою цеглою. Влаштуйте забирку з дерева, цегли або плитних матеріалів між стовпчастими опорами. Її зовнішня поверхня повинна бути однофактурной.
4
Для спорудження каркаса використовуйте колоди діаметром до 12см або бруси з перетином 12х8см, 10х10мм. Покладіть на стовпи нижню обв'язку. Зробіть її подвійний, врізаючи лаги, по яких буде настилатися підлогу. Також в нижню обв'язку врежьте стійки на шипах. Скріпіть шипи цвяхами і підсильте кожен двома скобами.
5
На стійках встановіть верхню обв'язку, крокви. З'єднайте верхні закінчення крокв з прогоном (горизонтальної балкою), що проходить під скатом даху і попередньо пов'язаним зі стійками каркаса. Для з'єднання використовуйте анкерні болти. Балки, на які спираються крокви, повинні міцно прикріплятися до стіни і розташовуватися на такій відстані під звисом покрівлі будинку, щоб з нею щільно стикуватися дах веранди.
6
Дах веранди роблять, як правило, односхилої або більш пологою, ніж дах будинку. Настилати її по обрешітці з необрізних дощок, горизонтально покладених впритул або з проміжками, залежно від використовуваних покрівельних матеріалів. Прикріплюйте настил до дощок, утапливая в них капелюшки цвяхів. Рулонні матеріали фіксуйте рейками. Підігніть 10см матеріалу по нижньому зрізу покрівлі під обрешітку і закріпіть толевими цвяхами.
7
При влаштуванні одинарного дощатої підлоги укладайте дошки на лаги, врізані між вінцями нижньої обв'язки. Антисептирующая і покрийте фарбою статеві дошки і лаги.