Як роблять томографію.

Томографія увазі отримання пошарового зображення об'єкта. У медицині томографія застосовується для дослідження внутрішніх органів і тканин людини. Розрізняють комп'ютерну томографію та магнітно-резонансну томографію.
Інструкція
1
Комп'ютерна томографія - спосіб отримання пошарового зображення за допомогою рентгенівських знімків, які обробляються на комп'ютері. Звичайний рентген не дозволяє отримати зображення м'яких тканин, комп'ютерна томографія використовується для отримання зображення будь-яких органів.
2
Під час процедури комп'ютерної томографії роблять кілька рентгенівських знімків під різними кутами за допомогою спеціальної трубки, яка переміщається і випускає тонкий пучок променів. Комп'ютер збирає отримані знімки в одне ціле і видає готове чітке зображення органу.
3
Перед комп'ютерною томографією пацієнтові зазвичай не потрібно готуватися, виняток становить тільки комп'ютерна томографія травної системи, в цьому випадку необхідно попередньо очистити кишечник.
4
Під час процедури комп'ютерної томографії пацієнт розташовується на спеціальному столі, який в'їжджає разом з ним всередину установки, де виробляються знімки. Пацієнт повинен залишатися нерухомим під час обстеження. Процедура займає 10-30 хвилин. Дози рентгенівського опромінення під час комп'ютерної томографії невеликі, так що побоюватися цієї процедури не потрібно.
5
Магнітно-резонансна томографія відрізняється від комп'ютерної способом отримання зображення. Цей спосіб не передбачає рентгенівських знімків, він заснований на фізичному явищі, що полягає у відгуку ядер атомів водню на електромагнітне збудження в постійному магнітному полі. В установці магнітно-резонансної томографії підтримується сильне магнітне поле, пацієнт приймає спрямований електромагнітний імпульс, потім прилади реєструють відповідні коливання атомів водню в організмі пацієнта, і на основі цього комп'ютер будує зображення.
6
Комп'ютерна томографія та магнітно-резонансна томографія потужні і дорогі способи діагностики, в багатьох випадках вони зайві, так як досить простіших - звичайного рентгенівського знімка або УЗД.