Як вибрати антипригарним сковороду.

Їжа буде захищена від пригорання тільки в тому випадку, якщо посуд для її приготування була обрана правильно. Одні матеріали довго тримаються і залишаються міцними тривалий час, а інші через кілька місяців вкриваються подряпинами. В результаті покриття відшаровується, і посуд втрачає антипригарні властивості.
Інструкція
1
Зверніть увагу на товщину антипригарного покриття. Чим воно товщі, тим більше буде термін служби сковороди. Згідно російським стандартам, цей показник не повинен бути менше 20 мкм. Імениті виробники при виготовленні посуду використовують нові технології і покривають свій посуд п'ятишаровим складом. Кожен шар при цьому може виконувати певну функцію.
2
Зауважте, з якого металу зроблений посуд. Сковороди з антипригарним шаром можуть бути виготовлені з алюмінію, чавуну і сталі. Найчастіше в якості основи використовують алюміній, оскільки він відмінно проводить тепло: в 13 разів ефективніше нержавіючої сталі і в 4 рази краще чавуну. Це дозволяє економити електроенергію, що особливо важливо при використанні електричної плити.
3
Алюмінієві сковороди діляться на литі і штамповані. Термін служби штампованої сковороди залежить значною мірою від товщини використовуваного металевого листа. Дно якісного виробу повинно бути товщиною не меншою 2,7-3 мм. Посуд, дно якої тонше 2,5 мм, хоча не є найдорожчою, але і служить недовго - від 1,5 до 2 років. Вона виходить з ладу в результаті перегріву покриття і деформації дна. Лита сковорода має потовщене дно і бортик по кромці, що підвищує міцність виробу. Такий посуд відрізняється масивністю. Вироби з дном товщиною від 6 мм і багатошаровим антипригарним покриттям можуть прослужити 6-7 років.
4
Використовують для виготовлення сковорід з антипригарним покриттям і нержавіючу сталь. Популярна імпортна посуд, виконана з нержавійки, має маркування 18/10. Ці цифри вказують на процентний вміст у сплаві хрому і нікелю. Вкрай рідко речовинами, що захищають їжу від пригорання, покривають чавунні сковороди. Чавун не деформується, однак він крихкий і при неакуратної експлуатації може тріснути.