Як виглядає сузір'я Лебідь.

З настанням сутінків при ясній погоді в небі з'являються зірки. Одні великі й яскраві, інші - дрібні і більш тьмяні. Холодне світло далеких зірок з найдавніших часів привертав увагу людини, змушуючи його вдивлятися в нічне небо. З часом, люди стали групувати скупчення зірок, які називали сузір'ями. Одному з них дали назву Лебедь.
Інструкція
1
Сузір'я Лебедя - група зірок, видимих в північній півкулі Землі. Стародавні племена бачили в ньому летить птаха з розпростертими крилами і називали його просто «Птахом», «Лісовий птахом» або «Куркою». В астрономії ця група зірок ще називається «Північним хрестом».
2
Найкраще спостерігати сузір'я Лебедя з липня по листопад. Якщо ви дивитеся на нього неозброєним оком, то можете побачити лише чотири найяскравіших зірки. В цьому випадку група виглядає як великий хрест, що перетинає Чумацький шлях. У разі спостереження Лебедя в бінокль з хорошим збільшенням, стають помітні ще кілька зірок. Подумки з'єднавши їх між собою, ви отримаєте фігуру, по контурах нагадує птицю. Нижня її частина - голова з вигнутою шиєю, а вгорі знаходитиметься хвіст.
3
Хвіст Лебедя - зірка Денеб або? -Лебедя, Найяскравіша в сузір'ї. Саме Денеб є орієнтиром при знаходженні сузір'я в нічному небі, також вона входить до складу «Літнього трикутника». Якщо Лебедя спостерігають в телескоп, то поблизу нього можна розрізнити туманність «Північна Америка», яка входить в область сузір'я. Інші не менш барвисті туманності утворюють крила, тіло і довгу вигнуту шию птиці. Закінчується Лебедь вражаючою подвійною зіркою Альбирео, яка символізує голову.
4
Найімовірніше, свою назву сузір'я отримало завдяки одному з давньогрецьких міфів. Один з них оповідає про любов бога Зевса до смертної дівчині Леду. Згідно з легендою, Зевс, щоб підкорити дружину царя Тиндарея, перетворився на прекрасного білого лебедя. У такому вигляді він і спокусив прекрасну Леду, яка незабаром народила двох дітей - Полідевка та Олену, винуватицю десятирічної троянської війни. Інша версія появи на небосхилі Лебедя говорить про любов Орфея до Еврідіки. У другому столітті нашої ери давньогрецький астроном і мислитель Клавдій Птолемей створив зоряний атлас Альмагест, в який входило 48 сузір'їв, видимих з Олександрії, в тому числі і сузір'я Лебедя.
Корисна порада
Координати созвездіяСевер 61 ° Південь 28 ° Захід 22-05Восток 19-10