Як і на що ловиться окунь.

Окунь - це найпоширеніший вид хижих риб, який мешкає в річках, озерах і навіть морях. Незважаючи на свою доступність і повсюдність, ловля смугастого хижака доставить вам масу позитивних емоцій і неабияку порцію адреналіну. Головне - знати основні секрети лову окуня.
Інструкція
1
Спіймати окуня можна практично на будь-яку спиннинговую приманку, але з усього розмаїття слід виділити основні типи. Обертові і коливні блешні є класичними приманками для лову смугастого хижака. Відмінно реагує ця риба на колебалки жовтого і білого кольорів з флуоресцентної смужкою або голографічну наклейку. Обертові блешні відрізняються розмірами, формою пелюстки і способом огрузки. Для лову на невеликій глибині підійде блешня розміром 00-2. Якщо глибина водойми більше двох метрів, використовуйте моделі розміром 2-4. Хороші і якісні болісно працюють навіть при низькій швидкості проводки.
2
Воблери вважаються одним з найкращих видів приманки окуня. При його виборі слід звернути увагу на розмір і робочу глибину. При відсутності трави в водоймі підійде глибоководна модель. Приманку потрібно вести повільно, поки вона лопастью НЕ уткнется в дно. Після цього зробіть паузу, поки воблер не спливе, потім продовжите підмотку. Найчастіше клювання при такій проводці відбуваються під час заниріванія воблера. Влітку непогано працюють Уокер і поппери. Проводка в цьому випадку виконується сильними ривками, риба починає атакувати приманку під час зупинки підмотки.
3
При ужении окуня також використовуються силіконові приманки. В теплу пору року потрібно легкий виброхвост або твістер, проводку потрібно виконувати рівномірну. Осінь - саме час для джиговой проводки, грузило підбирається в залежності від сили течії і глибини лову. Силіконові приманки повинні бути самих різних кольорів і невеликого розміру. Експериментуйте, постійно міняйте приманку. Так як одна силіконова приманка імітує рибку може залучити смугастого хижака, інша стане подразником, що і змушує окуня атакувати.
4
Східчаста проводка в основному використовується восени при лові на глибині більше двох з половиною метрів. Колебалки, вертушки або джигові приманки повинні бути огружен спереду. Дуже важливо в цьому випадку правильно підібрати співвідношення довжини підмотки волосіні і часу падіння приманки. Пауза повинна становити від однієї до восьми секунд, при торканні приманкою дна продовжите обертання котушки. При ривковой проводці тривалість паузи повністю залежить від температури води. У теплій воді тривалість паузи зводиться до мінімуму, восени вона може дійти до десяти секунд.