Як виникла Київська Русь.

В V столітті нашої ери древні слов'яни розділилися на дві гілки: на балканському півострові влаштувалися південні племена. Від Таманського півострова до Дністра і від верхів'їв Вісли до Північної Двіни - на цій великій території жили східні племена, тут же виникла держава Київська Русь.
Інструкція
1
Найвпливовішим племенем на території східних слов'ян було плем'я полян. Вони жили за течією Дністра. У них були єдині вірування і мову. Главою племені був старійшина, а землі і худобу перебували в громадському користуванні.
2
Передумови виникнення Київської Русі, як держави у полян, виходячи з текстів древніх літописів, пов'язані з легендою про трьох братів - Кия, Щека і Хорігве і сестрі їх Либеді, які заснували місто і назвали його в честь старшого брата - Київ град. Ця легенда, на думку сучасних дослідників, не є достовірною, а існування трьох братів нині зводять до староруського міфу.
3
Київ був великим по протяжності містом. По периметру він був обнесений дерев'яною стіною, також місто оточував глибокий земляний рів. Це було необхідно для захисту від ворогів. Такі укріплення зводилися навколо всіх міст. Ще одне велике місто, поряд з Києвом в той час - Новгород.
4
В 826 році жителі Новгорода відправили послів за море, де вони просили варягів взяти над ними владу, так як землі слов'ян обширні, а порядку в них немає. Від варягів на Русь приїхав князь Рюрик з братами Синеус і Трувор. Під час правління Рюрика, налагоджується торговий шлях «із варяг у греки».
5
Наступний етап розвитку Київської Русі пов'язаний з розширенням землеробства і торгівлі. До 882 році на Русі перебувало 2 великих торгових центру - Новгород і Київ, в якому до того часу правили бояри Аскольд і Дір. Князь Олег, що став князем після смерті Рюрика, виганяє їх з Києва і оголошує Київ «матір'ю міст руських».
6
Ставши правителем Київської Русі, князь Олег почав завойовувати нові землі, обкладаючи даниною сусідські племена. Продовжував завоювання після смерті Олега і князь Ігор, але загинув від рук розбушувалися древлян. Його дружина Ольга жорстоко помстилася за його смерть. Після цього вона взяла правління в свої руки. Ольга вперше привела в систему збори і податі на Русі. Прийнявши в Константинополі християнську віру, вона різко підняла авторитет Київської Русі. Її правління замикає етап становлення давньоруської держави.