Як живуть монахи.

Подвижники в православному християнстві часто прагнули до самоти, віддаляючись від мирського життя. Інакше кажучи, ставали ченцями, адже навіть саме слово «монах» родинно слову mono - один.
Інструкція
1
Життя монаха від життя мирянина відрізняється кардинально: відхід у монастир означає відмову від будь-якого майна, можливості завести сім'ю, займатися мирськими справами. Всі існування монаха з моменту постригу обертається навколо двох видів діяльності: слухняності і молитви.
2
Саме тому прийняття чернецтва передує тривалий підготовчий період - період послуху. Цей період мирянин проводить в монастирі, трудиться і молиться разом з братією, вчитися жити далеко від світу. Якщо послушник не втратить прагнення до чернечого життя, він приймає постриг.
3
Існує три різновиди життєвого укладу ченців: гуртожиток, відлюдництво і скітнічество. Гуртожиток - це проживання в монастирі спільним подвір'ям, коли братія трудиться, живе і виконує разом молитовне правило.
4
Відлюдництво - повне усамітнення монаха, в цьому випадку людина відділяється від монастиря, йде жити в місця, далекі від світу, де несе послух практично при повній відсутності побутових умов, продовольства, матеріальних благ.
5
Скітнічество - спільне послух двох або трьох ченців, вони живуть окремим подвір'ям, спільною працею, самостійно забезпечуючи себе всім необхідним.
6
Кожен життєвий уклад накладає певний відбиток на особливості побуту та існування ченців. Однак у всіх випадках розпорядок дня служителя вельми напружений. Час відпочинку і сну згідно чернечому статуту не перевищує 6-7 годин: 4-5 годин вночі і 1-2 години вдень. Наріжним каменем побуту є молитовне правило: від келійною молитви на самоті до спільних молитов в храмах.
7
Вільний від молитов час братія проводить в так званих послухах - працях, спрямованих на утримання обителі і забезпечення її всім необхідним, адже більшість монастирів перебувають на повному самозабезпеченні.
8
Побутові умови монастиря відрізняються в залежності від розташування монастиря і строгості уставу. У монастирях, що знаходяться поблизу великих міст, в побут ченців в певній мірі вливаються моменти мирського життя, такі як мобільний зв'язок, інтернет, новини повсякденному житті.
9
У віддалених обителях побут настільки відокремлений, що навіть інформація про події в країні і світі просочується туди вкрай рідко. Вважається, що чим отдаленнее обитель, чим суворіше статут монастиря, чим менше втручання мирського життя в чернече служіння, тим краще монах виконує свій подвиг служіння людям і Богу.