Як бути, якщо не подобається робота.

На жаль, робота не завжди приносить радість. Буває, що нова посада стає суцільним розчаруванням: самореалізуватися за допомогою праці не виходить, матеріальну винагороду не радує, і перспектив не видно.
Інструкція
1
Розберіться в собі. Вам важливо зрозуміти, чи можна назвати ваше невдоволення роботою перманентним, чи це тимчасове явище, яке є наслідком втоми, проблем зі здоров'ям, негараздів в особистому житті, погіршенням умов праці або зростанням обсягу роботи, пов'язаний з певним періодом. Якщо справа не в самій роботі, змінивши її, ви не принесете поліпшень у своє життя, а тільки ускладніть її. Адже до існуючих проблем додасться необхідність пошуку підходящої вакансії і почуття жалю з приводу помилково здійсненого кроку.
2
Подумайте, що саме вас не влаштовує. Будьте готові до того, що перший відповіді не виявиться вірним. Наприклад, вам здається, що вам мало платять. Але в той же час ваша зарплата начебто адекватна тому обсягу роботи, який ви виконуєте. Ви переглядаєте вакансії і бачите приблизно ту ж картину в плані матеріального стимулювання. Виходить, що справа не в окладі і не в премії, а в тому, що ви не зростаєте в професійному сенсі. Вам потрібно зрозуміти: чи самі ви не проявляєте ініціативи, керівник вперто не помічає ваших досягнень, або у вашій компанії немає перспектив зростання. Це і буде відповіддю на питання, в чому ваше невдоволення.
3
Вирішіть проблему. Якщо справа в посаді, подумайте, як можна зайняти іншу. Мислите ширше. Інша посада необов'язково має на увазі підвищення. Часом горизонтальне просування працівника в межах одного підприємства теж приносить задоволення і радість. Подумайте, чи привертає вас якась суміжна сфера, і чи готові ви перекваліфікуватися. Якщо справа дійсно в зарплаті або в неприйнятті корпоративної культури, можливо, варто пошукати іншу роботу.
4
Поговоріть з начальником. Якщо проблему можна вирішити за його допомогою, спробуйте зробити це. Виберете вдалий час для переговорів, покажіть свою цінність для фірми, обґрунтуйте свої вимоги і висуньте пропозицію. Тільки не треба шантажувати роботодавця звільненням і посилатися на те, що вас вже запросили в парочку фірм получше за підсумками співбесід. Нехай у вас буде пропозиція від іншої компанії про запас, але говорити про нього не треба. Просто повідомте, що хочете поліпшення умов і розкажіть, чому ви їх заслуговуєте.