Покриття на підлогу: килим або ковролін ?

Підлоговий килим додає приміщенню особливу атмосферу домашнього тепла, затишку, а також комфорту. Килими ручної роботи з чистої вовни можуть бути справжніми витворами мистецтва, сімейними реліквіями, що передаються з покоління в покоління. Проте в даний час більшість килимів виготовляють машинним способом, із застосуванням синтетичних волокон. Крім того, все більш популярним стає інший схожий вид підлогового покриття - ковролін. Так на чому ж зупинити вибір?

Переваги і недоліки килимів

Килим є не тільки красивим, але і мобільним покриттям. Його розміщують на підлозі так, як зручніше мешканцям (килими можуть бути різної довжини - метровий, 2-метровий і т.д.). При вологого прибирання підлоги килим легко можна згорнути в трубку. Точно так же його легко можна згорнути і винести на вулицю взимку, щоб почистити в снігу. Цей спосіб досі дуже популярний в Росії, особливо у жителів невеликих міст і сіл. За допомогою килима можна легко створити або підкреслити стиль інтер'єру приміщення.
Дизайнери вважають, що в цьому відношенні з килимом мало що зрівняється.
Крім того, килими володіють хорошими тепло- і звукоізоляційні якості. Дуже гарний килим для маленьких дітей. Особливо якщо це порівняно невеликий за розміром, пухнастий килимок з довгим ворсом. Малюки із задоволенням грають на ньому, їм тепло і затишно. До недоліків килимів відноситься, насамперед, порівняно висока ціна навіть за виріб машинного виробництва і з високим відсотком синтетики. Якщо ж йдеться про ручне килимі з чистої вовни, ціна виросте у багато разів. Крім того, килими (навіть з синтетикою) малостійкі до механічних пошкоджень. На них з часом залишаються вм'ятини від ніжок меблів. Килими, зроблені з натурального матеріалу, можуть стати причиною алергії.

Переваги і недоліки ковроліну

Ковролін, на відміну від килима, не є мобільним покриттям підлоги. Його укладають на всю поверхню підлоги, від стіни до стіни, тобто у всю ширину приміщення. В цьому його головна перевага в порівнянні з килимом. Завдяки тому, що ковролін покриває всю підлогу, він забезпечує хорошу звукоізоляцію приміщення. Якщо ж перед настилом ковроліну покрити підлогу тонкої пенополиуретановой або пенополіетіленовие плівкою, звукоізоляція буде ще краще. При використанні такої підкладки ковролін можна стелити прямо на бетон.
До того ж таке покриття значно полегшує життя власників домашніх тварин, особливо з довгою шерстю. Достатньо раз на кілька днів пропилососити ковролін.
Ковролін набагато дешевше килима, тому доступний більш широкої категорії потенційних покупців. Крім того, він набагато більш щільний, тому зносостійкий. Це підлогове покриття іноді називають офісним, так як дуже часто ковроліном застеляють підлогу службових приміщень. Які ж недоліки ковроліну? Порівняно з килимом, його важче чистити. Виглядає він, як правило, менш естетично. Та й дітям грати на щільному і жорсткому покритті не дуже-то зручно і комфортно, хоча зараз можна придбати ковролін з довгим ворсом.