Чому необхідно видаляти зубний камінь ?

Щільні надясенні і підясенні зубні відкладення, вони ж камені, відкладаючись на поверхні зубів, викликають цілий ряд захворювань. Для того щоб їх уникнути необхідно видаляти ці утворення. Найкраще робити цю процедуру в умовах стоматологічної клініки.

Як утворюється зубний камінь

Утворенню каменю передує накопичення м'якого нальоту на поверхні зубів. Це може бути пов'язано з незадовільною гігієною порожнини рота, неправильним протезуванням або лікуванням зубів (завищені пломби, невдало поставлені коронки) або патологією прикусу. Накопичився м'який наліт піддається мінералізації, оскільки в нього осідають речовини з слини і їжі. Якщо не вживати ніяких заходів щодо його усунення, то з часом він перетворюється на зубний камень.С причинами, що викликали скупчення нальоту на даній ділянці зуба, необхідно боротися. Однак якщо камінь вже існує, в першу чергу треба позбавитися від нього. Найкраще не видаляти камінь самостійно, оскільки можна травмувати ясна, а звернутися до фахівця.

Під яснами і над яснами

Зубний камінь в пізній стадії формування найчастіше має дві частини, як айсберг - видиму і приховану під яснами. Підясенна складова формується в процесі руйнування зубодесневой зв'язки і поширення процесу на пришийкову область і корінь зуба. Під час усунення каменю важливо прибрати як верхню, так і нижню його складову.
зубодесневой зв'язка - освіта, що утримує зуб в лунці.

Навіщо видаляти зубний камінь?

Зубний камінь необхідно видаляти. Якщо залишити все як є, то наслідки будуть сумними. Мінеральні відкладення почнуть продовжувати руйнувати зубоясневі з'єднання, і зуб стане рухливим. Це може призвести до його втрати. Крім того, наявність таких відкладень на зубах призведе до формування карієсу під ними і запального процесу в області ясен. Запалені ясна будуть хворіти і кровоточити. Процес цей може затягнутися, токсини мікробів, що живуть в зубних відкладеннях, буду постійно шкодити організму.
Наявність зубних відкладень і запальний процес сприяють також виникненню неприємного запаху з рота.

Чистка тільки розпочато

Якщо процес утворення каменю знаходиться в початковій стадії, то видалити його можна в одне відвідування стоматолога шляхом професійного чищення зубів. Камені в більш пізніх стадіях формування видаляють в кілька прийомів, впливаючи на мінеральні відкладення ультразвуком. Іноді повне усунення зубного каменю досягається в перебігу декількох візитів до стоматолога. Коли відкладення видалені і проведена протизапальна терапія, можна усувати причину виникнення каменів. Для того щоб запобігти появі нових мінералізованих відкладень, необхідно виконувати професійну чистку зубів двічі на рік. Крім того, важливо чистити зуби вранці і ввечері, а також користуватися зубною ниткою після їжі. При дотриманні всіх правил гігієни порожнини рота і усунення причини виникнення зубних відкладень є шанс надовго зберегти зуби і ясна здоровимі.Перед проведенням будь-яких заходів важливо проконсультуватися з кваліфікованим лікарем-стоматологом-пародонтологом. Виконувати процедури найкраще в стоматологічній клініці.