Як вставити субтитри у відео.

Для додавання поверх відео текстових титрів використовуються спеціальні редактори. За допомогою даних програм можна також налаштувати параметри відображення шрифту, відрегулювати затримку виведення тексту і змінити інші параметри, пов'язані з синхронізацією відео і субтитрів.
Інструкція
1
Субтитри бувають двох різновидів: внутрішні і зовнішні. Внутрішні субтитри будуть завжди відображатися разом з відтворенням відео і не можуть бути відключені. Зовнішні підключаються до програми перегляду відео окремим файлом, можуть бути змінені або видалені при необхідності.
2
Для врізки внутрішніх субтитрів скачайте і встановіть програму для роботи з відео. Серед таких додатків можна відзначити VirtualDubMod і AVI subtitler. Скачайте файл установки сподобалася утиліти і зробіть інсталяцію відповідно до інструкцій, що з'являються на екрані. Якщо програма поставляється у вигляді архіву, просто розпакуйте його програмою WinRAR.
3
Відкрийте програму і відкрийте файл відео, в який ви хочете додати нові субтитри. Для цього скористайтеся відповідним пунктом меню «Файл» - «Відкрити» (File - Open). Потім відкрийте файл з текстом за допомогою пункту «Додати субтитри». У VirtualDub Mod дане меню знаходиться в розділі Video - Filters - TextSub або subtitler. Варто зауважити, що в рядку Video верхній панелі програми повинна бути обрана настройка Full processing mode.
4
Збережіть зроблені зміни за допомогою розділу «Файл» - «Зберегти як» (File - Save As).
5
Вставку зовнішніх субтитрів можна здійснити за допомогою будь-якого плеєра. Для цього достатньо перетягнути файл титрів у вікно з відтворюваним відео. Можна скористатися пунктом меню «Субтитри» - «Додати» і вказати місце збереження файлу. Також можна додатково не підключати зовнішні титри - якщо вони мають таке ж ім'я, як і відеофайл, то текст автоматично відобразиться у вікні програми або буде доступний через відповідне меню.
Зверніть увагу
Якщо замість субтитрів відображаються незрозумілі символи, необхідно змінити налаштування кодування через настройки плеєра. У більшості програм даний пункт знаходиться в меню «Налаштування» - «Субтитри» - «Кодування».
Корисна порада
В одному відео можна використовувати кілька доріжок з субтитрами.
Субтитри бувають двох видів. Зовнішні субтитри являють собою окремий файл, який необхідно додатково підключати у використовуваному плеєрі. Внутрішні субтитри повністю врізаються на доріжку відео і завжди відображаються. Їх неможливо відключити. Для створення вбудованої доріжки використовуються спеціальні програми.
Вам знадобиться
  • - subtitle Workshop;
  • - Virtual Dub.
Інструкція
1
При створенні субтитрів можна скористатися простою і легкою програмою subtitle Workshop. Скачайте дистрибутив утиліти і зробіть установку, слідуючи інструкціям інсталятора.
2
Відкрийте програму. Створіть нові субтитри за допомогою меню «Файл» - «Нові субтитри». Відкрийте відеофайл, в який необхідно вбудувати текст.
3
Під час відтворення фільму дочекайтеся появи кадру, в який потрібно вставити перші субтитри. Зупиніть відтворення та за допомогою кнопок «Вперед» і «Назад» відрегулюйте потрібний кадр. Кожне натискання кнопки зрушує повзунок рівно на півсекунди.
4
Натисніть на клавішу «Початкове час». Так буде встановлено час, коли повинен з'явитися перший субтитр. В полі «Текст» введіть потрібний переклад чи коментар. Клацніть лівою клавішею миші на зображенні, щоб продовжити відтворення.
5
Зупиніть програвання на тому кадрі, де субтитр повинен буде змінитися або зникнути. Натисніть клавішу «Кінцеве час».
6
Вставте наступний рядок для субтитрів за допомогою меню «Редагування» - «Вставити субтитр». Можна скористатися кнопкою Insert на клавіатурі.
7
Повторіть всі виконані операції для вставки інших субтитрів.
8
По закінченню вставки ви можете зберегти свої створені субтитри як окремий файл у форматі .srt. Якщо ви хочете відразу врізати файл у відео, то збережіть його як «SubStation Alpha».
9
Завантажте програму Virtual Dub і підключіть плагін subtitler. Покладіть скачаний файл розширення в папку «plugins» програми.
10
Відкрийте потрібне відео в Virtual Dub і перейдіть в меню «Video» - «Filters» - «Add» - «subtitler». Натисніть OK.
11
Під сплив вікні виберіть збережений файл субтитрів. В меню «Video» має бути виставлено значення «Full processing mode».
12
Збережіть створений файл за допомогою меню «File» - «Save as». На виході ви отримаєте відео з вашими врізаними субтитрами.
Корисна порада
Для субтитрів російською перед створенням файлу в subtitle Workshop потрібно поміняти мову на кирилицю. Для цього скористайтеся меню «Налаштування» - «Символи» - «Кирилиця». У цьому ж пункті ви можете змінити зовнішній вигляд ваших субтитрів.