Як виготовляють пластикові пляшки.

Пластикові пляшки служать універсальної тарою для рідини. Вони володіють перевагою перед скляною тарою за рахунок своєї пружності і більшого об'єму. Вперше пластикові ємності з'явилися в США в 1970 і з тих пір набули широкого поширення по всьому світу.
Інструкція
1
Виготовлення пластикових пляшок проводиться різними способами, які дозволяють досягти більший ступінь захисту для продукту, що розливається в тару. Вони виробляються на спеціальному обладнанні, а сама технологія виробництва має назву «внутрішнє надування». Сам процес проводиться в два етапи.
2
Спочатку виготовляються спеціальні преформи - заготовки, що нагадують пробірку за формою, мають шийку і місце для установки спеціального колечка. Дані зразки формуються за допомогою спеціального обладнання, що складається з комірок різного розміру. Отримані колби рівномірно розігріваються в заглибних станціях. Потім преформи поміщаються в окремі гнізда на 10-15 хвилин, де відбувається подальший розігрів.
3
Після нагріву зразки проходять додаткову стадію обробки, звану еквілібраціей. В її процесі температура розподіляється по поверхні заготовки, щоб уникнути появи деформацій у процесі видування. Якщо еквілібрація буде дуже короткою, стінки пляшки не будуть рівномірні по товщині. Надмірний нагрів може викликати деформацію горлечка при подальшій обробці. Під час даної процедури преформи розігріваються до 100-110 градусів.
4
Після цього заготовки доставляються в секцію виведення за допомогою спеціального подаючого пристрою, що стежить за правильним розташуванням заготовок у формах. Потім виріб закріплюється в машині і починає розтягуватися у вертикальній площині. Через шийку майбутньої пляшки подається повітря. Після надання форми заготівля охолоджується, притискаючись до холодних стінок форми, і стає жорсткою.
5
Після охолодження пластикові пляшки трохи стискаються, а тому температура зберігання після виготовлення постійно контролюється. Це робиться для того, щоб матеріал надалі менш інтенсивно стискався, що дозволяє звести різницю між розмірами пляшок, випущеними в різний час, до мінімуму.