Як повернути собі віру в себе.

Знову повірити у власні сили, можна, якщо змінити погляд на світ. Тоді зникне почуття неповноцінності, самооцінка стане адекватною, віра в себе повернеться, а життя стане щасливішим.
Інструкція
1
Дайте собі час. Пам'ятайте, що ви не ідеальні. У вас не повинно все виходити бездоганно, з першого разу. Орієнтуючись на досконалий результат, ви заганяєте себе в кут. Часом, щоб бути щасливим, задоволеним собою людиною, впевненим у власних силах, достатньо відмовитися від претензій на «п'ять з плюсом» і погодитися на «чотири з мінусом».
2
Не бійтеся щось робити. Припиніть нескінченну підготовку до якогось великого звершення, яке має бути на висоті. Головне, робіть те, що можете, саме зараз. Якщо з теоретика ви перетворитеся на практика, ваша самооцінка підвищиться. Налаштуйтеся на успіх, але одночасно розглядайте можливість невдачі. Тоді ви не опустите руки після першого перешкоди і продовжите вірити в себе.
3
Радійте кожному своєму досягненню. Не варто списувати зі своїх рахунків вчинки, які ви вважаєте незначними. Всі важливо, хваліть себе і пам'ятайте про свої заслуги. Применшуючи власні скромні досягнення, ви знову завищуєте собі планку, що може призвести до втрати віри у свої можливості.
4
Не чекайте схвалення з боку. Якщо ви будете залежати від чужої думки, то не зможете повною мірою впливати на своє ставлення до себе ж. Не ставте нікого вище себе, довіряйте, насамперед, своїй точці зору, свого досвіду. Коли справа стосується ухвалення рішення, важливого для вашого подальшого життя, радьтеся в першу чергу з собою. Тільки ви знаєте всі сторони питання.
5
Будьте різнобічною людиною. Намагайтеся працювати паралельно над різними життєвими аспектами. Гармонійно розвинена людина в рівній мірі приділяє увагу і кар'єрі, і родині. Тоді при невдачах в одному боці його не збагне повне розчарування в собі.
6
Приймайте себе так, як є. Ви - унікальна особистість, а не список талантів, заслуг і оцінок. Через любов до себе можна багато чого змінити у своєму житті, наприклад, посилити віру в себе. Це почуття дасть вам можливість впоратися з обставинами навіть у непростій ситуації.
7
Не варто відразу сумувати при виникненні якихось проблем. Дивіться на них, як на цікаві завдання, які необхідно вирішити. Може бути, ви іноді схильні згущувати фарби. Тоді неприємність здається справжньою катастрофою, а ваші можливості зменшуються прямо пропорційно збільшенню масштабу трагедії. Будьте реалістом.