Як взяти прізвище чоловіка.

Переважна кількість наречених після укладення шлюбу віддає перевагу брати прізвище новоспеченого чоловіка. У тому випадку, якщо молода дружина вирішила наслідувати приклад багатьох попередниць, їй необхідно знати про те, як взяти прізвище чоловіка, і які документи їй доведеться оформляти заново.
Вам знадобиться
  • - заяву про укладення шлюбу;
  • - паспорт.
Інструкція
1
Згідно зі статистикою, близько 80% наречених воліють брати прізвище чоловіка, приблизно 15% залишаються зі своїм прізвищем, а все решта дівчата беруть відразу два прізвища. Трапляється і зворотне, коли чоловік бере прізвище дружини, але це відбувається дуже рідко. Законодавство РФ дозволяє обидва варіанти, вибір залежить тільки від подружжя.
2
Для зміни прізвища нареченій знадобиться написати про це в заяві, яку вона буде подавати в ЗАГС разом зі своїм нареченим до весілля. В день одруження дівчина отримає штамп у паспорті, згідно з яким вона повинна буде поміняти документ протягом найближчого місяця. У документі, що свідчить про укладення шлюбу, буде написана вже нове прізвище нареченої.
3
Після того, як дівчина офіційно змінила прізвище, їй доведеться оновити цілий ряд документів. Серед них не тільки паспорт РФ, але і закордонний паспорт, останній, втім, можна змінювати протягом тривалого часу. Щоб поміняти російський документ, знадобиться надати в паспортний стіл свідоцтво про укладення шлюбу та сплатити державне мито.
4
У списку документів, обов'язкових до оновлення, також значаться поліс ОМС, ІПН (змінюється в податковій інспекції за місцем проживання), водійські права, пенсійне свідоцтво. Окремим пунктом є обмін банківських документів, який здійснюється досить довго. У тому випадку, якщо молода дружина є студенткою, їй доведеться в деканаті свого факультету написати відповідну заяву, після якого в студентському квитку і заліковці буде значитися її нове прізвище.
5
Якщо наречена є одним із засновників комерційного підприємства (будь юридичної особи) або ж індивідуальним підприємцем, їй доведеться міняти документи в стислі терміни. Нотаріуси рекомендують оновити документи на машину та нерухомість відразу ж після зміни прізвища, щоб уникнути проблем у подальшому. Єдиними документами, що не потребують заміни, є диплом про освіту і трудова книжка.