Поради щодо вибору моделі водяного полотенцесушителя.

Суворий аскетизм, притаманний радянській епосі, давно вже поступився місцем природному бажанню людини зробити своє життя максимально комфортною, оточивши себе функціональними предметами та приладами різного ступеня складності. У багатьох ванних кімнатах сьогодні можна зустріти рушникосушки, що виконують роль і обігрівача, і сушки не тільки для рушників, а й для інших дрібних речей.

Типи полотенцесушителей

Рушникосушки бувають опалювальні, електричні, водяні і комбіновані. Перші вбудовуються в систему опалення, але вони мало пристосовані до низької якості води, яка використовується в трубах опалення російських квартир. Електричні встановлюються в будь-якому зручному місці у ванній кімнаті, де є можливість підключення до електроживлення. Найпопулярнішими є водяні, стаціонарно вмонтовані в систему гарячого водопостачання. Таким примітивним полотенцесушителем були обладнані ванні кімнати і в будинках старої споруди - в цій якості виступала вигнута труба, призначена для компенсації зміни лінійних розмірів трубопроводу при перепадах температури - відключенні і включенні гарячої води.Дізайн сучасних полотенцесушителей, звичайно, відрізняється від шматка зігнутої труби, покритої олійною фарбою. Тепер це окремий прилад, який може бути виготовлений з чорної, оцинкованої або нержавіючої сталі товщиною не менше 3 мм, а також з кольорового металу: латуні, міді, цинку. Ці рушникосушки вже не потребують додаткового декоративному оформленні або фарбування - їх блискучі або матові поверхні, захищені від корозії, прекрасно вписуються в інтер'єри ванних кімнат, гармонируя з душовими стійками, змішувачами і кранами. Сьогодні полотенцесушитель - не тільки практична і функціональна частина сантехнічного обладнання, це повноцінний елемент дизайну. Це стосується будь-яких сушок - і простих, що мають U, S або М -образну форму, і більш складних, які називаються дизайн-радіатори і схожі на шведські драбинки та інші хитромудрі конструкції в стилі хай-тек.

Плюси і мінуси водяних полотенцесушителей

Головним незаперечною перевагою водяного полотенцесушителя є його економічність. Вбудований в систему гарячого водопостачання, він функціонує разом з нею і вам не треба додатково оплачувати його роботу. Але ця залежність від наявності гарячої води в трубах є і мінусом - у разі аварії або планового відключення він буде таким же холодним, як і решта труби. Ще до недоліків можна віднести і складність монтажу, вам будуть потрібні спеціальні знання та досвід або ж запрошений сантехнік. Але ці мінуси цілком компенсує його безпеку і економічність. Водяний полотенцесушитель - оптимальний варіант для установки в міських квартирах.

Що потрібно знати, вибираючи водяною полотенцесушитель

Вибираючи матеріал, з якого буде виготовлений полотенцесушитель, врахуйте, що труби з кольорових металів хоч і виглядають в деяких інтер'єрах більш стильно, дуже схильні руйнівній дії деяких домішок, які містяться в гарячій воді, адже російські вимоги до її якості невисокі. Особливо сильно це помітно в місцях згинів труб, в яких поступово може відкладатися осад, що призводить до їх повного засмічення через кілька років. До плюсів латунних, цинкових і мідних сушок, крім різних форм і різноманітної кольорової гами, можна віднести і відсутність зварного шва - для їх виготовлення використовуються суцільнотянуті труби. Все сталеві труби мають зварні шви, але, якщо умови ГОСТів дотримані, такі рушникосушки легко витримують високий робочий тиск і його перепади, та й в експлуатації вони надійніше і довговічніше. Гарантії виготовлювачів на вітчизняні сушки з нержавіючої сталі найвищі - до 7 лет.Перед тим, як купувати полотенцесушитель, дізнайтеся, який діаметр труб в системі гарячого водопостачання у вашому домі. Зазвичай, він дорівнює 1 дюйм або 2,45 см. Труби багатьох таких приладів імпортного виробництва мають діаметр 0,5 або 0,75 дюйма.
Зверніть увагу на варіанти підключення: знизу, збоку, по діагоналі. У багатьох моделях реалізований універсальний варіант, але є й ті, які можна монтувати тільки діагонально або горизонтально.
Ще одне питання - звичайний або поворотний прилад вибрати? Поворотну сушку можна розгортати навколо осі кріплення на 180 о, герметичність з'єднання при цьому забезпечують сальники, які в імпортному виконанні досить швидко виходять з ладу, не витримуючи постійно високий робочий тиск і його скачки, особливо часті в періоди підготовки до зимового сезону. Існує і обмеження на вагу білизни, яку можна розмістити на такому полотенцесушителе - до 5 кг.
При покупці перевірте наявність документації і гарантії на виріб. Вона повинна бути не менше 1 року.
Якщо зібрати численні відгуки споживачів, можна зробити висновок, що самий хороший варіант для установки в квартирах із централізованим водопостачанням - полотенцесушитель вітчизняного виробництва з відполірованої нержавіючої сталі, що має додаткове внутрішнє захисне покриття. Такі прилади добре переносять перепади робочого тиску і стійкі до агресивної дії домішок в технічній воді, а значить, прослужать довго.