Як повернути кредит банку.

Погашення кредитних зобов'язань може стати для позичальника непосильною ношею. Особливо, якщо він по ряду обставин втратив роботу або позбувся іншого стабільного джерела доходу. В цьому випадку можна спробувати піти на переговори з банком, щоб відстрочити виплати по кредиту або знизити відсотки за зобов'язанням перед кредитною установою.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - кредитний договір;
  • - документи, що підтверджують вашу неплатоспроможність.
Інструкція
1
Оцініть свою фінансову ситуацію. Якщо ви тимчасово не маєте можливості гасити заборгованість по кредитному договору з об'єктивних причин, ваш борг може отримати статус простроченого. Не слід доводити ситуацію до відкритого конфлікту з банком, який може передати повноваження щодо повернення боргу колекторському агентству.
2
Зверніться в банк і складіть заяву з проханням реструктурувати борг. Обґрунтуйте своє прохання посиланням на конкретні обставини, підтвердивши їх документально. Якщо кредитний комітет, розглянувши вашу ситуацію, прийме позитивне рішення, вам можуть знизити відсоток за користування кредитом та зменшити щомісячні платежі. В окремих випадках ви можете отримати право на своєрідні «кредитні канікули», протягом яких будете зобов'язані сплачувати лише відсотки, а не основний борг.
3
Будьте готові до того, що вас попросять внести частину коштів, наприклад, відсотки за певний період. Це потрібно для підтвердження вашої платоспроможності і готовності виконувати нові зобов'язання перед кредитною установою.
4
Уточніть у банку суму штрафів, які передбачені за прострочення платежів. Якщо таке прострочення має місце, сплатите штраф або домовтеся з банком про терміни таких виплат. Ваше завдання - підтримати репутацію законослухняного позичальника і не дати співробітникам банку засумніватися у вашій готовності вирішити ситуацію до загальної вигоди сторін.
5
Прийміть всі можливі заходи, щоб в найкоротші терміни погасити кредит. Не нехтуйте допомогою друзів, родичів і знайомих. Пам'ятайте, що в даному випадку на кон поставлена ваша ділова репутація. Непогашений кредит може надалі зіпсувати вашу кредитну історію.
6
Якщо банк з якихось причин не йде вам назустріч, приготуйтеся до відстоювання своїх інтересів в суді, який у виняткових випадках задовольняє вимоги позичальника, а не банку. При переговорах з співробітниками банку не слід повідомляти надлишкову інформацію про себе та майновий стан сім'ї. Обмежтеся лише тими відомостями, які й так відомі банку.
7
Скористайтеся послугами кваліфікованого юриста, який допоможе зібрати необхідні для судового розгляду документи і запропонує найбільш вигідну лінію поведінки в спілкуванні з кредитною установою.