Популярно про імплантацію зубів.

Імплантація - це технологія заміни втрачених зубів, яка дозволяє відновити в щелепи не тільки коронку, але і корінь зуба, шляхом імплантації титанового штифта в кісткову тканину щелепи. При проведенні такої операції сусідні з імплантатом зуби не беруть участь в процесі протезування, що є величезною перевагою перед іншими методами.
Втрата одного або декількох зубів це не тільки естетичний дефект, а й серйозна медична проблема. Порушення цілісності зубного ряду призводить до погіршення жувальної функції, отже, до більшого навантаження на зуби, що залишилися. Імплантація дозволяє повністю відновити зубний ряд, не залежно від того наскільки істотні недоліки.

Санація порожнини рота перед імплантацією

Перед тим як зробити імплантацію стоматолог проводить повну санацію ротової порожнини, щоб виключити ризик інфікування під час проведення операції. На цьому етапі пацієнту заліковують карієс і усувають проблеми з пародонтом, якщо вони присутні, встановлюють можливі протипоказання для операції. Обстежують раніше встановлені ортопедичні протези на предмет наявності в них сплавів, взаємодіючих зі складом імплантату. Замінюють протези і мости в разі потреби. На цьому ж етапі роблять рентгенографію щелепи, щоб оцінити стан кісткової тканини.

Хірургічний етап імплантації зубів

Впровадження штучного титанового штифта в кісткову тканину щелепи проводять під місцевою анестезією. Десну розрізають, на кістки роблять відмітку і просвердлюють канал, відповідний довжині титанового штіфта.В сформований канал встановлюють спеціальну заглушку, для того щоб кісткова тканина не проростала в канал штифта. Далі встановлюють гвинтовий або пластинчастий імплантат. Слизову оболонку над імплантатом зшивають, залишаючи над яснами тільки частина імплантату, на яку буде кріпитися коронка. На цьому закінчується перший етап імплантації.
Щоб уникнути пошкодження штифта, забороняється пережовування їжі на тій стороні щелепи, де він встановлений, до повного завершення імплантації.
Період загоєння триває від 2 до 3 місяців, залежно від особливостей організму. У цей час кісткова тканина проростає в поверхневий шар імплантату, забезпечуючи його статичність.
Для того щоб зрощення імплантата і кісткової тканини пройшло успішно, пацієнтові рекомендується відмова від куріння, вживання спиртних напоїв, гарячої їжі.
Після зрощення імплантату з яснами проводять видалення заглушки з штифта. Через маленький розріз її викручують з імплантата і на її місце встановлюють абтамент - ланка, що зв'язує імплантат і зубний протез. Для загоєння після цього втручання потрібно 1-2 тижні.

Установка коронки

Ортопед робить зліпок щелепи, на якій встановлено імплантат, для формування моделі зубного ряду. За цим зліпком виготовляється коронка, яку встановлюють на абтамент.В протягом року після установки імплантату пацієнт повинен приходити на обстеження через кожні 3 місяці. Надалі відвідування призначаються індивідуально.