Міжкімнатні двері з дерева: переваги, монтаж, ремонт.

Міцні, надійні, природні та екологічно чисті матеріали завжди цінувалися в області будівельних технологій. Красиві і зручні двері з дерева здатні служити своїм власникам довгі роки. Їх можна лакувати, розмалювати, фарбувати або взагалі не чіпати, залишивши всієї конструкції її природний дух.

Переваги міжкімнатних дверей з дерева

Насамперед, двері з дерева відрізняє презентабельний зовнішній вигляд. Установка міжкімнатних дерев'яних дверей дозволяє прикрасити сучасне житло, привнести в нього комфорт, тепло і затишок. Красива і якісна двері є втіленням доброго смаку господарів квартири або будинку.
Двері з дерева здатні прослужити досить тривалий час - близько 30 років. Крім того, вони відрізняються прекрасними тепло- і звукоізоляційні властивості.
Також варто відзначити, що дерев'яні двері виготовляються в широкому асортименті , з найрізноманітнішою ціною. Це дозволяє покупцеві вибрати саме той варіант, який йому здасться найбільш кращим - від простого і економного до ексклюзивного і нестандартного. Міжкімнатні дерев'яні двері можуть втілювати в собі самі різні дизайнерські рішення. Цей матеріал здатний вписатися в будь-який стиль інтер'єру квартири, будь то кантрі, традиційна класика або модний хай-тек. Різноманіття порід натуральної деревини, які застосовуються для виготовлення дверних коробок, обумовлює широкий вибір колірних рішень, від кольору вільхи та ясени до насичено-темних тонів. Міжкімнатні двері, виготовлені з натуральної деревини твердих порід, відрізняються високою надійністю, функціональністю і міцністю. Правильна обробка дерев'яних міжкімнатних дверей гарантує їх пожежну та екологічну безпеку, стійкість до різних ушкоджень і деформацій. Набувати конструкції з масиву натурального дерева краще у надійних продавців. Тоді виріб навряд чи викличе в найближчі роки якісь проблеми.

Монтаж і установка міжкімнатних дверей з дерева

Після доставки дверного полотна його потрібно залишити в приміщенні на 2-3, а ще краще - на 5-7 днів , щоб матеріал двері «звик» до вологості і температури приміщення, в якому її будуть встановлювати. При цьому двері потрібно не класти на бічні ребра, а поставити у вертикальному положеніі.Также важливо пам'ятати, що монтаж дерев'яних міжкімнатних дверей потрібно виконувати після завершення всіх вологих ремонтних робіт, оскільки дерево дуже чутливе до змін вологості. Наприклад, підлогова стяжка товщиною 3 см повинна висихати близько 3 тижнів. Якщо ця умова проігнорувати, міжкімнатні двері разбухнут. Вологими роботами вважаються створення стяжки на підлозі, обклеювання шпалер, штукатурення стін.
Установка міжкімнатних дверей - це останній етап ремонту. Якщо приміщення досить сухе, в ньому немає протягів, роботи будуть проведені якісніше і швидше.
Кращий спосіб якісної установки міжкімнатних дверей - виклик майстрів. Прибулі на місце установки, вони почнуть з демонтажу старих дверей. Це повинно бути зроблено дуже акуратно, щоб не зіпсувати стіни. Далі в дверне полотно після здійснення всіх необхідних замірів врізають фурнітуру: дверну ручку і замок.Особий професіоналізм необхідний при установці замка з магнітною засувкою, оскільки в цьому випадку потрібно особливо ретельно зіставляти коробку і двері при установці, виробляти всі виміри з великою точністю. При помилку в установці двері може перестати захлопуватися. Проводиться установка дверної коробки, а при необхідності - доборов, закріплення на дверному полотні та коробці петель. Двері навішують на петлі, а коробку за допомогою розпірок ретельно підганяють за розмірами, щоб двері можна було легко відкривати і закривать.После цього проміжок між стіною і коробкою запінюється і піну залишають сохнути. Повністю вона висохне за добу, при цьому дерев'яна двері повинна бути в закритому стані. Після висихання піни знімають розпірки, знову ретельно перевіряють функціональність двері, а потім на коробку закріплюють наличники.

Ремонт дерев'яних міжкімнатних дверей

Профілактіскій огляд міжкімнатних дерев'яних дверей потрібно проводити приблизно 1 раз на рік. Це робиться для виявлення дрібних несправностей, завдяки чому можна запобігти більш серйозну поломку. Необхідно підтягти відпустити саморізи в петлях, шурупи на ручці, змастити петлі для усунення скріпа.Еслі викривлена коробка, двері перестає щільно закриватися, але це можна виправити. Перш за все, потрібно зняти двері, після чого вирівняти коробку, використовуючи при цьому будівельний рівень, а потім закріпити її за допомогою підпірок в рівному положенні. Далі з внутрішньої сторони коробки проробляються отвори перфоратором крізь неї в лівій і правій частині. При цьому потрібно заглибитися в стіну, як мінімум, на 5 см. З кожного боку повинно матися по 2 отвори, а також по одному зверху і знизу. У ці отвори слід вбити металеві або дерев'яні штирі (у другому варіанті їх потрібно змастити клеєм).