"Гастал": інструкція із застосування.

"Гастал" - це комбінований антацидний препарат, що є таблетки для розсмоктування білого або кремового кольору. Він зменшує підвищену кислотність шлунка, не впливаючи на вироблення шлункового соку.

Фармакологічні властивості "гастал"

До складу "гастал" входить гель алюмінію гідроксид-магнію карбонату і гідроксид магнію. Ці речовини здатні швидко і надовго нейтралізувати соляну кислоту в шлунку і підтримувати нормальну кислотність (pH 3-5). Одна таблетка "гастал" пригнічує дію майже 21,5 ммоль кислоти. "Гастал" знижує дію жовчних кислот, прибирає диспепсичні явища в організмі. Препарат стимулює процеси відновлення слизової оболонки шлунка. За свідченнями "Гастал" призначають при печії і диспептичних станах, при гастритах з підвищеною кислотністю шлунка, при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки.
Діючі речовини" гастал "після реакції з соляною кислотою в шлунку перетворюються на нерозчинні солі і виводяться з калом.

Інструкція щодо застосування "гастал"

"Гастал" приймають внутрішньо, не ковтаючи таблетку, а розсмоктуючи її. Дорослим і дітям віком від дванадцяти років при масі тіла не менше 50 кг дають по 1-2 таблетки чотири-шість разів на день через 1 годину після їжі і на ніч. Не можна приймати більше 8 таблеток на день. "Гастал" приймають не більше двох тижнів. У разі печії "Гастал" беруть в тих же дозах, але незалежно від прийому їжі. Дітям у віці від шести до дванадцяти років дають половину зазначеної дози.
Для пацієнтів з порушеннями функції нирок коригування дози препарату не потрібна.

Побічні дії" гастал "

При тривалому прийомі у великих дозах "Гастал" може викликати такі симптоми: розвиток гіпокальціємії, гипофосфатемии, гіперкальціурії, остеопорозу, остеомаляції, гіпералюмініемія, гіпермагніємії, енцефалопатії, порушення функції нирок. У пацієнтів, які страждають нирковою недостатністю, можлива поява спраги, гіпорефлексія, зниження артеріального тиску. Побічні ефекти з боку системи травлення (нудота, діарея або запор, зміна смакових відчуттів) можуть посилитися. У декого може з'явитися алергічна реакція. При появі цих симптомів потрібно припинити прийом "гастал", провести симптоматичну терапію. Застосування "гастал" під час вагітності допускається, якщо терапевтична користь для жінки вище ніж можливий ризик для майбутньої дитини. "Гастал" не може виділятися з молоком матері.
Гастал не можна давати дітям у віці до шести років.
" Гастал "не призначають людям, страждаючим нирковою недостатністю в важкого ступеня, пацієнтам з гіпофосфатемією, хворобою Альцгеймера, глюкозо-галактозної мальабсорбцією, непереносимістю або дефіцитом лактози, при підвищеній чутливості до солей магнію, алюмінію або інших компонентів "гастал". Препарат з обережністю застосовують при хронічній нирковій недостатності, а також у дітей у віці від шести до дванадцяти років, у людей з масою тіла менше 50 кг, у літніх.