Нікотинова кислота: інструкція по застосуванню.

Нікотинова кислота є водорасторімим вітаміном групи B (нікотинамід). Її призначають для профілактики та лікування багатьох захворювань. Для отримання максимального ефекту застосування цього препарату починають після повного обстеження стану організму.

Показання до призначення нікотинової кислоти

Нікотинова кислота чинить на організм позитивний вплив. Вона приводить в норму обмінні процеси, впливає на відновлення нейронних структур. Препарат здатний відновити порушене кровопостачання головного мозку і деяких ділянок тіла. Нікотинову кислоту призначають при вживанні алкоголю, при отруєннях різного характеру, оскільки вона чинить детоксикаційну действіе.В лікувальних цілях її застосовують при остеохондрозі хребта, інсульті, порушенні мозкового кровообігу, при шумі у вухах, атеросклерозі, порушенні кровопостачання нижніх кінцівок, при ожирінні, різних інтоксикаціях , хворобах печінки, трофічних виразках, при зниженні гостроти зору. В якості профілактичних цілей нікотинова кислота застосовується для поліпшення зору і пам'яті, при гастритах, що мають знижену кислотність, для усунення проявів геморою, при зниженому рівні надходження в організм жирних кислот, для профілактики онкологічних захворювань.
Нікотинова кислота сприяє розширенню судин і призводить в норму кисневий обмін і окисні реакції в організмі.

Інструкція по застосуванню препарату

Нікотинова кислота випускається в таблетках і ампулах. В одній ампулі міститься 1 мл 1% розчину нікотинової кислоти. Препарат призначають по одній ампулі 1-2 рази на добу. Його вводять підшкірно, внутрішньом'язово або внутрішньовенно. Ін'єкції нікотинової кислоти, зроблені внутрішньом'язово і внутрикожно, досить болючі. Після внутрішньовенної ін'єкції може виникнути почервоніння шкірних покривів, що є нормальною фізіологічною реакцією. Відсутність почервоніння свідчить про те, що в організмі є порушення кровообігу. Нікотинова кислота в таблетках призначається по 1-2 таблетки три рази на добу в залежності від ваги тіла і тяжкості захворювання. Під час прийому препарату потрібно ввести в раціон харчування сир та інші продукти, що містять велику кількість метіоніну. Ця речовина допомагає захистити клітини печінки. Якщо шлунковий сік має підвищену кислотність, в цьому випадку нікотинова кислота призначається після їжі, причому її потрібно запивати великою кількістю теплого молока і мінеральної води. Таблетки нікотинової кислоти рекомендується приймати навесні і восени людям з проблемами кровообігу в нижніх кінцівках. У цих випадках препарат приймають протягом 30 днів.
При наявності тромбофлебіту і венозної недостатності нікотинову кислоту потрібно приймати тривалими курсами.
Нікотинову кислоту приймають тільки за призначенням лікаря . Її не рекомендують використовувати під час загострення виразки шлунка, при захворюваннях печінки, при високому артеріальному тиску, індивідуальної непереносимості вітаміну РР. Категорично заборонено призначати нікотинову кислоту при кровотечах і крововиливах в головний мозок.