"Ноотропил": інструкція із застосування.

"Ноотропил" відноситься до лікарських засобів, надають активний вплив на центральну нервову систему. Препарат сприяє нормалізації функцій головного мозку і застосовується при лікуванні різних захворювань в якості комплексної і монотерапії в психіатрії та неврології.

Фармакологічна дія

Пирацетам - діюча речовина препарату, сприяє поліпшенню когнітивних процесів, таких як пам'ять, увагу і здатність до навчання, а також підвищує розумову працездатність. При впливі "Ноотропи" на центральну нервову ситему поліпшуються процеси метаболізму нейронів, змінюється швидкість поширення процесів збудження, а також поліпшується мікроциркуляція крові в головному мозге.Препарат сприяє значному поліпшенню синаптичної провідності неокортикальних структур і активізує взаємодію півкуль мозку. При порушеннях функцій головного мозку, що виникли внаслідок гіпоксії та інтоксикацій, "Ноотропил" надає захисний та відновлювальний ефект, а також викликає зменшення вираженості та тривалості вестибулярного ністагму.
"Ноотропил" не чинить судинорозширювального дії.

Показання до застосування

Показанням до застосування є симптоматична терапія психоорганічного синдрому, в тому числі у пацієнтів літнього віку з розладом поведінки, змінами настрою, порушенням концентрації уваги, запамороченнями і порушенням ходи . Також препарат призначають хворим в стані коми, в тому числі при коматозному стані токсичного і посттравматичного генезу. "Ноотропил" призначають для поліпшення рухової та психічної активності, відновлення мовних функцій у перенесли ішемічний інсульт паціетов. Лікування "ноотропілом" застосовується при хворобі Альцгеймера, терапії абстиненції, а також психоорганічного синдрому при хронічному алкоголізмі. Як компонент комплексної терапії препарат використовують для лікування кортикальної міоклонії і серповидно-клітинної анемії, а також при психоорганічному синдромі у дітей з пониженими когнітивними здібностями.

Інструкція по застосуванню

Дозування визначається лікуючим лікарем залежно від діагнозу і може складати 30-160 мг на кожний кг маси тіла пацієнта.
Добова доза ділиться на 2-4 прийоми. Препарат необхідно приймати до або під час їжі, запиваючи його водою.

Протипоказання

Протипоказанням до застосуванняє підвищена чутливість до компонентів "Ноотропи", зокрема пірацетаму і пірролідона. "Ноотропил" протипоказаний при геморагічному інсульті та ниркової недостатності (у випадку, якщо кліренс креатиніну менше 20 мл/хв). Препарат не призначають дітям молодше 1 року.