Як на землі з'явився кисень.

Людство завжди було схильне до пізнання чогось нового або сакраментального, покритого товстими шарами минулих часів. Навіть в елементарних процесах, що оточують нас, ми могли помітити якусь таємничу нотку, розгадка якої здатна пролити світло на неосяжне цікавість. Така тенденція поширена повсюдно, в тому числі і на питання про походження атмосфери на нашій планеті, без якої життя, в справжньому її вигляді, попросту не могла б існувати.
Інструкція
1
Як стало відомо, кисневий типаж нашої земної атмосфери виник завдяки діяльності рослинних організмів, шляхом нехитрих фізико-хімічних реакцій. Приблизно 2,8 мільярда років тому вміст кисню в атмосфері досягало позначки 1% від сучасних показників. Однак, перевищення вміст газу початок спостерігатися лише ще 1,4 мільярда років тому.
2
На цей факт вплинуло наростаюче, за масштабами, освіта червоноколірними граніту. У кембрійський період, а саме 550 мільйонів років тому, в товщах води стали зароджуватися найскладніші багатоклітинні організми з наявністю зовнішнього скелета. Це допомогло підвищити рівень кисню в атмосфері ще до 10% від нинішнього вмісту.
3
Стрімкий повішення процентного вмісту кисню в атмосфері планети Земля припадає на рубіж часів - приблизно 400 мільйонів років тому. Це сприяло стрімкому розвитку великої кількості різновидів рослин. Як ми знаємо, рослини самі, безпосередньо, беруть участь в утворенні кисню. Проте вчені досі не можуть дати точної відповіді на питання, чому за 150 мільйонів років до даної події, кількість кисню в атмосфері планети змогло збільшитися до 10 разів! Можливо, коли-небудь ми фахівці зможуть розкрити завісу цієї таємниці.
4
Однак сучасні вчені не припиняють висувати гіпотези, щодо вищезгаданого питання. Так, працівники Інституту СО РАН (спеціалізуються на вивченні особливостей земної кори) висунули свою теорію. Відповідно до неї, не виключалося й існування альтернативних джерел впливають на вироблення кисню. Стрімке зростання гранітного каменю вплинув на виділення чадного і вуглекислого газів, а також - води. Під цим впливом, земна кора підвищила рівень кислотності, що відбилося на збагаченні атмосфери киснем.