"Мотилиум": інструкція із застосування.

"Мотилиум" застосовується як стимулятор перистальтики, що володіє протиблювотну дію. Його діюча речовина домперидон є блокатором дофамінових рецепторів і не робить вплив на секрецію шлунка.

Показання до застосування "Мотилиума"

"Мотилиум" збільшує тривалість скорочень в шлунку, прискорює його звільнення від вмісту і збільшує тиск в стравоході. Препарат призначають при різних диспепсичних розладах, пов'язаних з рефлюксом і повільним випорожненням шлунка, при болях і почутті переповнення в епігастрії, при нудоті, блювоті, здутті живота, відрижці і печії. "Мотилиум" також застосовують при нудоті і блювоті, викликаної прийомом деяких препаратів при хворобі Паркінсона, а також при нудоті і блювоті, викликаної інфекціями, захворюваннями внутрішніх органів.
"Мотилиум" призначають малюкам при синдромі зригування, шлунково-стравоходу рефлюксі та інших порушеннях моторики шлунка.

Інструкція щодо застосування "Мотилиума"

"Мотилиум" в таблетках і суспензіях призначають малюкам, лінгвальні таблетки випускаються для дорослих і дітей (що мають вік від 5 років). Лінгвальна таблетка миттєво розчиняється у роті, ковтати її і запивати водою не потрібно. При хронічних диспепсичних станах "Мотилиум" призначають тричі на день до їди по 10 міліграмів за 15-30 хвилин до прийому їжі. Можна прийняти "Мотилиум" і перед сном в разі потреби. Максимальна доза препарату - 80 мг/добу. Суспензію дають дітям молодше п'яти років з розрахунку 2,5 мл на 10 кг маси тіла. Для дітей віком від 1 року дозування можна збільшити вдвічі, але не перевищуючи 80 мг на добу. При блювоті і нудоті "Мотилиум" призначають перед їжею і на ніч дорослим і дітям (старше 12 років) три-чотири рази на добу по 20 мг. Дітям у віці 5-12 років дають по 10 мг три-чотири рази на добу до їди і на ніч. Суспензію дають три-чотири рази на добу, перед їдою, а також на ніч, виходячи з норми 5 мілілітрів на 10 кілограмів маси тіла.
Людям з печінковою недостатністю "Мотилиум" призначають з обережністю. При нирковій недостатності подовжують проміжки між прийомом препарату.

Побічна дія "Мотилиума"

Мотилиум може викликати побічну дію з боку ендокринної, центральної нервової системи, травної системи: це гінекомастія, аменорея, екстрапірамідні порушення у дітей, розлади ШКТ, спастичні скорочення кишечника. На шкірі може з'явитися алергічна реакція (висип, кропив'янка). Прийом "Мотилиума" протипоказаний при перфорації або непрохідності ШКТ, при пухлини гіпофіза, шлунково-кишковій кровотечі, при високій сприйнятливості організму до домперидону, при прийомі таблеток кетоконазолу. При вагітності "Мотилиум" призначають в тому разі, якщо користь препарату для матері переважає ризик для майбутньої дитини. Під час прийому "Мотилиума" грудне вигодовування слід припинити.