Як живуть китайці.

Китай - найбільш густонаселена країна земної кулі. Економіка Піднебесної займає друге місце за своєю значущістю в світі. Тим не менше, життя простих китайців не викликає особливої заздрості, як у жителів «золотого мільйона», так і у наших співвітчизників.
Інструкція
1
Країна контрастів. Як виглядає Китай в очах простого туриста? Безсумнівно, це густонаселена країна з цікавою історією і дуже складною мовою. Що ще можна однозначно сказати про Китай? Це країна бідна або багата? Тут панують ідеали комунізму або древніх філософських вчень? Зрештою, країна ця мононаціональна або багатонаціональна. В Китаї живе велика кількість народів - власне китайці, уйгури, тибетці, монголи, казахи та багато інших. Оскільки представники усіх цих народностей відносяться до монголоїдної раси, то зовні жителі виглядають приблизно однаково. Але відмінності часом бувають колосальними. Тибетці - буддисти, уйгури - мусульмани, ханьці (власне китайці) також сповідують різні релігії. Що стосується багатства і бідності, то Китай, безсумнівно, є країною з потужною економікою, однак середні доходи китайців дуже скромні. Хоча в таких мегаполісах, як Шанхай, Пекін, Гонконг, життя здається казковою, в далеких провінційних селах мешканці ледь животіють.
2
Різноманітність кухні. Таргани, жуки, черв'яки аж ніяк не складають основу раціону китайців. Взагалі поняття «китайська кухня» досить неточне. В країні існує чотири самостійні регіональні кухні. І, лише у південному Китаї дійсно люблять сарану, тарганів і інших повзучих істот. В інших частинах країни мешканці навряд чи зрадіють такій екзотиці. Звичайна їжа китайців не так вже сильно відрізняється від їжі інших народів - м'ясо, яйця, овочі. Мабуть, крім рису, який складає значну частину раціону жителів Китаю. Їдять китайці шумно, не соромлячись смітити і видавати непристойні звуки під час їжі.
3
Китайська сім'я. Більше однієї дитини заводити в Китаї проблемно. Це пов'язано з місцевими законами. Тому багатодітні сім'ї - рідкість для сучасного Китаю. Завдяки можливості дізнатися стать дитини до пологів, здійснюється велика кількість абортів. Не всі китайські родини хочуть мати єдину дочку. Воліють хлопчиків по прагматичним причин. І про дідів батьках чоловікам простіше піклуватися й молитися за померлих предків мають право лише представники сильної статі. Якщо народиться дівчинка, хто ж буде молитися про благополуччя пішли предків в потойбічному світі? Такі дивні забобони мають значну вагу в Китаї наших днів.