"Вікасол": інструкція із застосування.

"Вікасол" є водорастоворімим аналогом вітаміну К, одержуваних синтетичним шляхом. Недолік цього вітаміну в організмі проводить до підвищеної кровоточивості.

Показання до застосування "Вікасол"

"Вікасол" продається в таблетках по 0,015 грама, в порошку, його також випускають ампулах по 1 мл. Один мілілітр розчину містить 0,01 г викасола в перерахунку на безводну речовину. Цей препарат нормалізує згортання крові, тому його призначають при капілярних, частих носових і гемороїдальних кровотечах, при кровотечах, що виникають при виразкових ураженнях шлунка та кишечника, під час лікування променевої хвороби. "Вікасол" також призначають жінкам в останньому триместрі вагітності в якості профілактики кровоточивості у новорожденних.Препарат можуть призначити новонародженим при підвищеній кровоточивості. "Вікасол" застосовують при дисфункціональних маткових кровотечах, що виникають до статевого дозрівання, а також в передклімактеричному періоді. Його призначають під час кровотеч при туберкульозі, при зниженні згортання крові, при септичних хворобах, застосуванні антикоагулянтів. "Вікасол" можна пити при рясних місячних, проте в цьому випадку потрібно обстежитися у гінеколога, оскільки препарат може призначити тільки лікар.
При хворобі Верльгофа та гемофілії призначення" Вікасол "недоцільно, оскільки в цих випадках препарат не принесе лікувального ефекту.

Інструкція щодо застосування "Вікасол". Рекомендовані дози препарату.

Таблетки "Вікасол" приймають внутрішньо, запиваючи водою. Середня доза для дорослих - 0,015-0,3 грамів на добу. Розчин "Вікасол" для ін'єкцій вводять внутрішньом'язово в дозі 0,01-0,015 грамів. Не можна перевищувати максимальні дози препарату. "Вікасол" в таблетках не можна приймати більше 0,03 г в один прийом, а за добу - не більш 0,06 м Розчин "Вікасол" не можна водити внутрішньом'язово більше 0,015 грамів за один раз, а за добу - не більш 0,03 м Доза "Вікасол" для новонароджених не повинна бути більше 0,004 грама.
"Вікасол" категорично протипоказаний при тромбоемболії і підвищеної згортання крові.
Дітям до одного року "Вікасол" дають в добовій дозі від 0,002 до 0,005 грам, дітям до 3-х років - в дозі 0,006 грам, віком від трьох до чотирьох років - 0,008 грам. П'яти-дев'ятирічним дітям дають по 0,01 грам препарату, дітям від 10 до 14 років - по 0,015 грамів. Добову дозу ділять на 2-3 частини, приймають 3-4 дні, потім потрібно зробити перерву на чотири дні і повторити курс прийому. "Вікасол" може викликати побічні явища: це гіпервітаміноз вітаміну К, який викликає збільшення тромбіну та білірубіну; запаморочення, зниження артеріального тиску, тахікардія. У дітей може розвинутися токсикоз, який виражається у вигляді судом. У грудних дітей можлива поява жовтяниці.