Підвищений артеріальний тиск: що б це значило? .

Величина артеріального тиску у кожної людини індивідуальна. Вона залежить від багатьох факторів, у тому числі віку, особливостей статури, способу життя, спадковості. Тому про будь-які стандартних величинах говорити важко. Однак, на думку більшості лікарів, підвищеним артеріальним тиском вважається те, показники якого в момент скорочення і розслаблення серцевого м'яза перевищують 140/90 мм ртутного стовпа.

У чому небезпека підвищеного артеріального тиску

Підвищений тиск (гіпертонія) негативно позначається на роботі цілого ряду систем організму: серцево-судинної, зорової, травної, нервової. Людина, що страждає гіпертонією, часто відчуває головні болі, а також болі в області серця, запаморочення, у неї порушується сон, погіршується обмін веществ.Коварство гіпертонії в тому, що на ранніх стадіях вона може протікати практично непомітно, не заподіюючи людині будь-яких неприємних відчуттів, дискомфорту. Або ж ці неприємні відчуття настільки незначні, що не викликають тривогу. Однак за цей час можуть відбутися негативні зміни в стінках кровоносних судин, які живлять внутрішні органи.
У результаті справа може скінчитися такими небезпечними захворюваннями, як інфаркт, інсульт, ниркова недостатність.
Тому необхідно регулярно вимірювати артеріальний тиск, щоб не пропустити початок розвитку гіпертоніі.Особенно небезпечні так звані гіпертонічні кризи, тобто різкі раптові підвищення величин артеріального тиску, що призводить до помітного погіршення самопочуття. Криз може бути викликаний цілим рядом причин: відсутністю лікування гіпертонії або ж неправильним лікуванням, перевтомою, стресами, погодними умовами, нездоровим способом життя і т.д. Незалежно від того, що призвело до різкого стрибка тиску, необхідно негайно викликати швидку допомогу. До її приїзду пацієнта слід укласти, піднявши верхню частину тулуба, розстебнути комір, пояс, забезпечити приплив свіжого повітря. Необхідно дати йому ліки для зниження високого тиску, наприклад таблетку каптоприлу або засіб, який він зазвичай приймає.
Якщо лікар наполягає на госпіталізації, не слід відмовлятися!

Як запобігати виникнення і розвиток гіпертонії

Намагайтеся вести здоровий спосіб життя. По можливості повністю відмовтеся від куріння і вживання спиртних напоїв (або принаймні зведіть до мінімуму). Їжте менше важкої жирної їжі, копченостей, обмежте споживання кави. Всіляко уникайте стресів. Займайтеся фізкультурою, але, звичайно ж, суворо дозуючи навантаження залежно від віку та самопочуття. Дотримуйтеся режиму дня, висипайтеся, частіше гуляйте на свіжому повітрі. І тоді ризик гіпертонії буде мінімальним.