Види і технічні характеристики повітряних компресорів.

Повітряні компресори - це пристрої, призначені для стиснення газу, в якості якого може виступати і звичайне повітря, з подальшою подачею при високому тиску. Як правило, ці агрегати використовуються для забезпечення роботи електроінструментів і механічного устаткування, для управління різними виробничими процесами. Повітряні компресори застосовують у будівництві, медицині, виробництві.

Види повітряних компресорів

Повітряні компресори з продуктивністю до 100 кубічних метрів на хвилину можна розділити на 2 види конструкції: - поршневі; - гвинтові.
Обидва типи компресорів можуть бути оснащені як двигуном внутрішнього згоряння, так і електродвигуном. При необхідності вони також комплектуються колісною базою.
Вже протягом майже двох століть поршневі компресори не здають своїх позицій. В основі роботи цього виду пристрою лежить здатність стиснення повітря за допомогою поступально-зворотних рухів поршня, розміщеного всередині корпусу. В робочому режимі поршневий апарат може забезпечити тиск повітря до 30 атмосфер, завдяки чому його можна використовувати для складних работ.Главное гідність поршневих компресорів - висока ізносоустойчіовсть і можливість їх застосування при підвищених навантаженнях. Завдяки стійкості до агресивного впливу зовнішнього середовища забезпечується довговічність як всього пристрою, так і його окремих його деталей. При правильній експлуатації таке обладнання здатне служити довгий час. Поршневі компресори компактні і відносно недорогі. Головний недолік у них лише один - ці пристрої не можуть функціонувати безперервно. Поршневі компресори потрібен відпочинок кожні 20 мінут.Вінтовие компресори відрізняються більш високими показниками ергономічності. Вони призначені для тривалих навантажень. При здатності безперебійно працювати більше доби, такі пристрої споживають відносно небагато електроенергії. Через прекрасних показників працездатності гвинтові компресори відносяться до промислових.
В основному гвинтові компресори набувають деревообробні підприємства, заводи по збірці автомобілів, а також інструментів.
Робота цього обладнання заснована на стисканні повітря між лопатями двох безперервно обертаються роторів. Такий компресор має компактні габарити, що робить його зручним при використанні, а також транспортуванні.

Технічні характеристики повітряних компресорів

Головними технічними характеристиками повітряних компресорів є: - продуктивність, яка обумовить певний обсяг стисненого повітря в одиницю часу; - обсяг ресивера , який дозволяє працювати пристрою на холостому ходу; - тиск, з яким подається на виході стиснений воздух.Проізводітельность - це здатність стиснення повітря за одиницю часу. Чим компресори більш продуктивні, тим більше стисненого повітря вони можуть виробити в хвилину. Обсяг одержуваного на виході повітря нерідко є вирішальним параметром установки, за яким і вибирають модель. Також слід пам'ятати, що в технічній документації на повітряний компресор зазвичай вказується обсяг повітря на вході, який здатний істотно відрізнятися від виробляється на виході. Наступний параметр, за яким вибирають повітряні компресори - обсяг ресивера (спеціального резервуара, призначеного для збору стисненого повітря). Чим більше об'єм ресивера, тим більше за часом може працювати пневмооборудование при вимкненому компресорі в автономному режимі. Тому можна періодично установку вимикати, економлячи при цьому енергію. Крім того, компресорна установка за рахунок наявності ресивера має здатність нагнітати повітря заданого давленія.Давленіе - третій основний параметр вибору моделі повітряного компресора. Зазвичай користувачів цікавить тиск повітря саме на виході, т.к. при роботі різного пневмооборудования вимагається подача стисненого повітря під різним тиском. Якщо ж робота обладнання можлива лише при подачі повітря під тиском строго певної кількості атмосфер, цей параметр може бути найбільш важливим при виборі пристрою. Не кожен компресор має достатню потужність для стиснення повітря під сильним тиском. Лише потужні поршневі пристрої здатні досягати тиску до 30 атмосфер. Що стосується гвинтових аналогів, вони зазвичай до такої високої планки не дотягують.

Як зробити компресор своїми руками

Хороший повітряний компресор можна купити за 5 і більше тисяч рублів. Втім, деякі умільці виготовляють компресорні пристрої своїми руками. Основні елементи саморобного повітряного компресора: - агрегат, який здатний нагнітати повітря; - ресивер; - елементи контролю і збірки; - додаткові матеріали.Агрегат купують або ж беруть із Невикористов холодильника, попередньо переконавшись в його робочому стані. В якості ресивера може служити пятилитровий балон від вогнегасника, з якого видалена іржа і фарба. Потім його потрібно зачистити шкіркою і пофарбувати. Як елементи контролю і збірки знадобляться: кисневий редуктор, водопровідні фітинги, подвійний електричний провід (близько 2 метрів) з вилкою, побутової вимикач, реле тиску, а також ізольований провід для него.Дополнітельнимі матеріалами служать: - армована трубка з стійкою до дії бензину і масла гуми довжиною 1 м і діаметром 4 мм; - моторне масло (мінеральне або напівсинтетичне) - 500 г; - 10 стяжних металевих хомутів з діаметром трохи більше, ніж діаметр гумової трубки; - силіконовий густий герметик; - автомобільні фільтри (1 дизельний і 2 бензинових), які використовуються для тонкої очистки топліва.Вначале змініть в компресорі масло. Після цього угвинтите перехідник в отвір ресивера, попередньо обмотавши різьбу перехідника стрічкою для її ущільнення. З'єднайте фитинг-хрестовину з перехідником, а в її верхній висновок встановіть реле повітряного тиску Збоку потрібно змонтувати дизельний фільтр і кисневий редуктор. Далі, з висновком вільної хрестовини за допомогою перехідника з'єднайте фитинг і зворотний клапан. Один кінець трубки з гуми приєднаєте хомутом до фітингів, а другий її кінець закріпіть хомутом на мідній трубці пристрою. Всі з'єднання виконуйте з використанням стрічки ФУМ, додатково обробляючи їх силіконовим герметіком.Медную трубку з'єднайте з бензиновим фільтром, а другий фільтр врежьте в гумову трубку між компресором і ресивером. Місця з'єднання стягніть хомутами. Після цього до реле тиску приєднаєте дроти. Потім потрібно виконати послідовне з'єднання з кабелем живлення агрегату і вимикачем. Реле повітряного тиску повинно контролювати робочий тиск, а також при необхідності замикати або розмикати цепь.Прісоедініте до кисневого редуктора армований шланг з ПВХ, який дозволить вам надалі використовувати потрібні пристосування для роботи компресора. Для більшої зручності використання ви можете його закріпити на колісній базі.