Електричні котли опалення: плюси і мінуси.

Чим обігрівати житло? Таке питання дуже актуальне, особливо в країнах з суворим кліматом, до яких відноситься і Росія. В даний час дуже популярні електричні котли опалення. У чому ж їх переваги та недоліки?

Основні переваги і недоліки електричних котлів

Найбільш дешевим паливом для обігріву приміщення в нинішній час є газ, але далеко не у кожного росіянина є можливість підключити свій будинок або зимову дачу до магістрального газопроводу. Таким людям доводиться шукати інші джерела теплопостачання. Вельми хорошим варіантом є електричний котел. Котел, джерелом живлення якого служить електрична енергія, має більш просту конструкцію, ніж твердопаливні та рідкопаливні котли. Він не потребує регулярного чищення, як рідкотопливний котел, і постійній присутності обслуговуючого людини, як твердопаливний. Та й обходиться електричний котел істотно дешевше - як безпосередньо при купівлі, так і в ході подальшої експлуатаціі.Еслі ви побажаєте придбати для опалення житла, наприклад, котел на рідкому паливі, вам, крім самого котла, доведеться заплатити за ємності для зберігання палива і за навісну горелку.Монтаж електричного котла також обходиться в набагато меншу суму, порівняно з твердопаливним і рідкопаливні котли. Електрична енергія, порівняно з енергією, що утворюється при спалюванні різних видів палива, сама екологічно чиста. До того ж інші види котлів зажадають димової труби, а для електричного котла вона не потрібна.
Не кажучи вже про те, що для експлуатації електричного котла не доведеться регулярно замовляти підвезення палива!
Коротенько підсумовуючи, можна перерахувати такі основні гідності електрокотлу: порівняно невисока ціна; компактність, простота конструкції, і як наслідок - невеликі габарити і вага; екологічна чистота, відсутність шкідливих викидів, неприємних запахів; безпека в експлуатації, через відсутність легкозаймистого палива і відкритого вогню; простота монтажу та експлуатації; безшумність в работе.Как бачимо, плюсів у електричних котлів чимало. А які ж мінуси? Їх також немало. Головним недоліком цього типу котлів є жорстка "прив'язка" до лінії електроживлення. Тому будь-які перебої з електропостачанням (а це трапляється в будь-якій країні світу, і Росія тут не виняток) тут же призводять до зупинки його работи.Кроме того, часи, коли електрична енергія коштувала копійки, давно в минулому. Зараз вона реалізується споживачам за досить високою ціною. А якщо врахувати тенденцію до постійного зростання її вартості, постійна експлуатація електрокотла може обійтися його власнику в солідну суму.

Як вибрати найбільш підходящий електричний котел

Постарайтеся підібрати таку модель електричного котла, яка забезпечить достатній обігрів вашого житла, при цьому давши можливість економити електроенергію. Для розрахунку необхідної потужності котла запам'ятайте, що опалення 10 квадратних метрів приміщення вимагає приблизно 1 кВт. Тобто, якщо у вас заміський будинок загальною площею 120 квадратних метрів, вам буде потрібно електричний котел потужністю 12 кВт.
Це правило діє, якщо будинок добре утеплений, а стелі в ньому порівняно невисокі (не вище 3 метрів). В іншому випадку вам буде потрібно більш потужний котел, а звідси і більш значна сума.
Для економії електричної енергії придбайте котел, дозволяє регулювати потужність. Ще краще, якщо у вас є можливість купити котел, обладнаний програмою автоматичного регулювання температури або виносним термостатом. Тоді котел буде витрачати тільки ту електроенергію, яка необхідна для підтримки заданого рівня температури навколишнього повітря. А це відразу скоротить ваші расходи.В електрокотлах, які обладнані мікропроцесорним блоком управління, відбувається ще більш плавне регулювання потужності. Але, звичайно, і коштують такі котли дорожче, зате ви надалі заощадите на оплаті електроенергіі.Обратіте увагу на комплектацію котла. Багато моделей оснащені розширювальним баком і циркуляційним насосом, що дозволяє використовувати їх не тільки для обігріву житла, а й для постачання його гарячою водою. Найбільш сучасні моделі мають цілий ряд функцій і рівнів захисту від різних негативних впливів, наприклад, вони можуть працювати в літньому і зимовому режимі, оснащені фільтрами для очистки теплоносія, мають захисні пристрої проти замерзання і т.д. При виборі конкретної моделі оціните її плюси і мінуси, почитайте відгуки споживачів на форумах. Обов'язково уточніть, який граничної виділеної електричною потужністю розташовує ваш дім! І, зрозуміло, орієнтуйтеся також на свої фінансові можливості. Зрештою, навіть найпростіший електричний котел, не оснащений ніяким додатковим обладнанням, може надійно обігрівати ваше житло в холодну пору року.