Як живуть сліпі.

Коли випадково зустрічаєш людину гуляє з собакою на обличчі, у якого чорні окуляри, тростину в руці і говорять годинник в кишені, мимоволі замислюєшся про його життя. Наскільки існування з обмеженими можливостями відрізняється від звичайного життя більшості людей?
Інструкція
1
У своєму будинку незрячі люди орієнтуються дуже легко. Всі предмети, що знаходяться в житло, не повинні міняти місце свого становища, і тоді все буде відмінно. За кілька днів людина вчитися орієнтуватися дуже легко і швидко. Розсувні міжкімнатні і меблеві двері захищають від травм, а килимові доріжки позначають напрямки руху. Телевізор, радіо, механічний годинник і стаціонарні телефони допомагають орієнтуватися в просторі.
2
Незрячим людям важко знайти роботу. Організація їх робочого місця вимагає спеціального дорогого оснащення, тому фінансова сторона їхнього життя практично повністю залежить від соціального забезпечення.
3
У більшості інвалідів по зору немає власних сімей. Медициною доведено, що незрячі батьки цілком можуть мати зрячих дітей, але складно собі уявити яким чином вони зможуть вирішити ті проблеми і завдання, з якими зіткнутися в процесі виховання та догляду за своїм чадом.
4
Якщо людина сліпа від народження, то інші органи чуття в його організмі намагаються компенсувати роботу очей. Самі сліпі вважають, що їх відчуття володіють екстрасенсорними якостями, і бачать вони серцем. І складно в цьому засумніватися, дивлячись на фотографії і картини виконані незрячими людьми, або слухаючи звучання їх голоси у пісні.
5
Сьогодні все частіше стала підніматися проблема соціалізації інвалідів. На державному рівні приймаються закони, які зобов'язують влади всіх населених пунктів організувати відповідні умови для нормального життя. Для походів в магазин, аптеку, на роботу створюється так звана безбар'єрне середовище, будуються пандуси і встановлюються сигнальні світлофори. Всеросійське товариство сліпих надає психологічну, культурну та професійну реабілітацію. Забезпечує потребу в міжособистісному спілкуванні і книгах.