Метеоризм: коли потрібно турбуватися.

Найбільш часта причина метеоризму - синдром подразненого кишечника. Виникає він в результаті стресів і неправильного харчування. Також лікарі виявили спадкову схильність до цього захворювання. Але є й інші хвороби, його викликають.

Причини появи метеоризму

Для того щоб зрозуміти, як позбутися метеоризму, потрібно з'ясувати, з якої причини він виник. Їх може бути декілька. Перша - синдром подразненого кишечника. Метеоризм в цьому випадку може викликати вживання продуктів харчування, що викликають підвищене газоутворення. Це можуть бути фрукти - яблука, груші, виноград, слива, бобові - горох, кукурудза, жирне м'ясо, житній хліб та випічка. Вони дуже часто викликають метеоризм з сильним неприємним запахом. Допоможе позбутися від нього тільки дієта. В раціон потрібно ввести більше білкових продуктів, а також клітковину, яка допомагає правильному засвоєнню їжі.
На прийомі у лікаря розкажіть, наскільки часто бувають напади метеоризму, яким запахом вони супроводжуються, які продукти сприяють їх початку і припиненню. Все це допоможе доктору з діагностикою захворювання.
Друга причина появи неприємного запаху і метеоризму - кишкова інфекція. Це може бути ротавірус, грип, дизентерія і т.д. Особливо має насторожити, якщо з'явився запах тухлих яєць або метеоризм супроводжується сильними болями в шлунку, блювотою, проносом. Крім інфекційних захворювань це може бути ознакою серйозного отруєння, при якому необхідно промивання шлунка та введення в кров різних лікарських розчинів. Третя причина метеоризму - поразка тонкого кишечника або шлунка. Це можуть бути поліпи, виразковий коліт і т.д. Для того, щоб поставити точний діагноз, лікар призначить обстеження - колоноскопію, ирригоскопию або гастроскопію. Ці процедури не надто приємні, але зате дозволять точно визначити захворювання і вибрати правильний метод лікування.
Відзначено, що усуненню метеоризму при симптомі подразненого кишечника сприяють заняття йогою і плавання.

Як лікувати метеоризм

Після виявлення причин метеоризму лікар призначить лікування. У разі симптому роздратованого кишечника це досить сувора дієта, а також заспокійливі препарати, когнітивна поведінкова терапія і гіпноз, що проводяться під контролем психотерапевта. При кишкової інфекції призначають абсорбуючі препарати - Смекту, активоване вугілля, а також більш серйозні ліки, здатні купірувати шкідливі бактерії в кишечнику. При патогенних ураженнях шлунка і тонкої кишки проводять медикаментозне лікування, в серйозних випадках - оперативне втручання.