Як привести в порядок живіт після пологів за допомогою бандажа.

Післяпологовий бандаж допомагає жінці відновити форму. Він підтягує шкіру, м'язи, дозволяє шву, що залишився після кесаревого розтину, зростися правильно.

Післяпологовий бандаж - які вони бувають

Бандажі післяпологові бувають двох видів - бандаж-пояс і бандаж-трусики. Перший підходить жінкам, у яких було кесарів розтин. Він більш щільно підтримує черевні м'язи, які були розсічені під час операції. Також цей бандаж зручний тим, що легко надівається і знімається, не заважає ходити в туалет. У той час як трусики з щільними вставками знімаються досить туго, що може заподіяти біль в післяопераційному періоді. Саме тому їх краще вибирати тим, хто народжував природним способом. Крім того, трусики краще підтримують матку, дозволяючи їй швидше скоротитися і відновитися.
Післяпологовий бандаж не тільки дозволяє відновити тонус м'язів, але і зменшує розтягнення шкіри, допомагаючи скорочуватися растяжкам. Особливо ефективний бандаж в парі з кремом від розтяжок.
Вибирати бандаж потрібно за розміром нижньої білизни, додаючи один. Бандаж-пояс зазвичай маркують не тільки звичними символами «S», «M» або «L», а й розміром в сантиметрах. І щоб підібрати правильний, доведеться виміряти обсяг живота на три сантиметри нижче пупка.

Бандаж - що потрібно знати про використання

Головна помилка, яку здійснюють жінки, надягаючи бандаж, - роблять це сидячи або стоячи. Але щоб він зайняв правильне положення на тілі, надягати його потрібно тільки лежачи. Друга помилка - надто тугий бандаж. Він не повинен сильно тиснути на тіло, інакше може порушитися кровообіг, що в післяпологовому періоді досить небезпечно. Перевірити, чи правильно надітий бандаж, можна, просунувши вказівний палець зверху. Якщо він проходить - все в порядку. Якщо вставити його між бандажем і тілом не виходить - розслабте застібки або візьміть бандаж на розмір більше.
Крім бандажа - трусиків існує бандаж - штанці. Але носити його після пологів не рекомендується, так як він сильно ускладнює приплив повітря до статевих органів, що може викликати попрілості і запальний процес.
Одягати бандаж можна на наступну добу після пологів. Скільки його носити - повинен порадити лікар. Після кесаревого розтину зазвичай носять бандаж довше, ніж після звичайних пологів. Але все залежить від стану жінки і від того, наскільки ослабли її черевні м'язи і м'язи тазу. Носити бандаж потрібно не менше чотирьох годин на день. На ніч обов'язково знімати. Також краще використовувати бандаж в перші місяці після пологів, під час фізичних вправ і тривалої ходьби, щоб підтримати м'язи і матку.