"Холензим": інструкція із застосування.

"Холензим" - це комбінований препарат, який надає жовчогінну дію. До складу холензіма входять ферменти, які полегшують процес перетравлення їжі і сприяють більш повному її засвоєнню.

Показання до застосування "Холензіма"

Діючі речовини "Холензіма" - жовч і травні ферменти ліпаза, амілаза, трипсин. До складу однієї таблетки препарату входить 0,1 грама сухої жовчі, 0,1 грама сушеної слизової оболонки тонкої кишки, 0,1 грама сушеної підшлункової залози тварин. "Холензим" має жовчогінну дію, нормалізує функціональний стан шлунково-кишкового тракту, відновлює в найкоротші терміни процес травлення, знижує рівень холестерину в крові. Препарат призначають як ферментне і жовчогінний засіб при гострих і хронічних хворобах шлунково-кишкового тракту, а також при функціональних порушеннях травлення. Зокрема, його приймають при холециститі, гепатиті, коліті, гастриті, панкреатиті. Його призначають у поєднанні з терапевтичними препаратами при інфекційних процесах в печінці і жовчних шляхах. Холензим може допомогти при діареї неінфекційного характеру і при метеоризмі, допомагає позбутися від запорів. Його приймають люди, що дотримують строгу дієту, а також ті, хто нехтує правильним харчуванням.
"Холензим" також призначають при вимушеній малорухомості і порушенні жувальної функції.

Інструкція щодо застосування "Холензіма"

"Холензим" призначають по 1 таблетці 2-3 рази на добу після прийому їжі. Таблетки не розжовують, під час прийому їх запивають великою кількістю води. Протипоказаннями до прийому "Холензіма" є гострий панкреатит, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення, обтураційна жовтяниця, підвищена чутливість до препарату. "Холензим" не призначають дітям віком до 12 років. "Холензим" переноситься добре, але в деяких випадках можлива поява побічних ефектів. Це алергічні реакції на шкірі (кропив'янка), алергічний нежить з чханням і сльозоточивість. При появі подібних реакцій з боку організму потрібно проконсультуватися з лікарем. У цих випадках найчастіше призначають аналоги препарату - "Аллохол", "Холівер", "Хофітол", "Артіхол", "Холосас" або трав'яний жовчогінний збір.
При перевищенні дозування можливий прояв диспепсичних розладів, може з'явитися діарея, печія, свербіж шкіри. Лікування передозування - симптоматичне.
Якщо одночасно приймати "Холензим" з антацидними засобами, до складу яких входить карбонат кальцію або гідроксид магнію, це може привести до зниження його лікарської ефективності. При тривалому прийомі "Холензіма" можливе зниження засвоєння заліза.