Колеровка фарби: способи її змішування.

Форма і колір - ось головні компоненти будь-яких - і складних, і простих дизайнерських рішень. Що стосується кольору, дуже важливо підібрати саме ті його відтінки і нюанси, які гармонійно зв'яжуть між собою всі предмети інтер'єру в єдину гаму. Колеровка фарб, які будуть нанесені на стелі і стіни, дозволяє отримати саме той колір, який дизайнер використав, створюючи свій проект.

Для чого потрібна колірування

На перший погляд, все досить просто: потрібно взяти білу фарбу і змішати її з тією, відтінок якої ви хочете отримати. Саме так і робили раніше, коли в магазинах можна було купити фарбу всього декількох основних кольорів. Сьогодні, коли кольори використовуються навіть в промисловому дизайні, виробникам просто неможливо випускати требующееся споживачам кількість кольорів і відтінків. Тому використовується автоматична колеровка за допомогою спеціального програмного забезпечення, що дозволяє змішувати базову фарбу з необхідною кількістю фарбувального пігменту і отримувати кольори і відтінки точно відповідають тим, які представлені в образцах.Каждий такий зразок, а всього їх може бути кілька тисяч, має свою унікальну маркування. Ви можете дізнатися, як маркується вподобаний тон за відповідним позначенню, підписаним на ньому. Знаючи марку, ви завжди зможете замовити в будівельному магазині той колер фарбового покриття, який вам потрібен. Проблема тільки в тому, що на зразку в магазині і на стіні в кімнаті цей колір може виглядати по-різному. Ось тут-то і виникає необхідність самостійно змішувати фарбу і шляхом експериментів в домашніх умовах підбирати потрібний колір в ручному режимі.

Що потрібно знати про колеровочних системах

Якщо ви збираєтеся отримати особливо складний тон, точно збігається за кольором з яким -або предметом інтер'єру або використовувати кілька відтінків одного унікального кольору, вам доведеться зробити колеровку вручну. Для колеровки в домашніх умовах вам потрібно буде використовувати колеровочні систему, що складається з трьох компонентів: базової фарби, колеровочних пігментів і алгоритмів змішування, що враховують точні пропорції змішування базової фарби з одним або декількома колеровочні пігментамі.В якості базової фарби використовуються склади з відомими кількісними параметрами насиченості і колірного тону. Між собою ці фарби відрізняються за змістом білого пігменту. Найчастіше в цій якості для ручного змішування застосовується білосніжна фарба, що дозволяє з найбільшою точністю домогтися бажаного результата.Колоранти - фарбувальні пігменти, можуть мати як органічне, так і неорганічне походження. Органічні дозволяють отримати найрізноманітніші колірні рішення, але вони менш стійкі до впливу сонячного світла, на відміну від неорганічних. При самостійної колеровке слід врахувати ще один дуже важливий момент. У базовій фарбі навіть одного кольору може бути різна кількість сполучної речовини, від якого залежить її якість. Якщо пігменту в базову фарбу буде додано занадто багато, як у випадках, коли потрібно отримати темні кольори, що пов'язує речовини на всі його кількості може не вистачити. Тому, вибираючи базову фарбу для створення темних кольорів, зверніть увагу на вміст у ній сполучного компонента - це має бути зазначено на банці.

Як змішувати фарби при ручній колеровке

Можливість колерувати фарби там, де вони будуть нанесені, дозволяє відразу оцінити отриманий колір «за місцем» в умовах природного та штучного освітлення. Приготуйте ємності, в яких ви будете змішувати пробні зразки. Їх обсяг повинен бути таким, щоб потім пофарбувати ділянки стіни або стелі розміром близько 50х50 см, цілком достатнього для оцінки отриманого колірного відтінку. Приготуйте мірну ємність з ризиками для того, щоб точно відміряти кількість базової фарби - 100 мл. Купуючи фарбувальні пігменти, які продаються в рідкому вигляді, виберіть пляшечки з вузьким горлом, що дозволяє додавати пігмент в базову основу буквально по краплині.
Врахуйте, що для стель і для стін використовуються спеціальні фарби, які один одного не замінюють.
Почавши додавати пігмент в білу фарбу, намагайтеся не захоплюватися - навіть одна його крапля вже змінює колір суміші, навіть коли на перший погляд цього і не видно. Добре розмішайте фарбу, щоб колір був рівномірним. Врахуйте, що на вертикальній поверхні стіни колір буде виглядати яскравіше, ніж в баночці з зразком. Нанесіть її на поверхню стіни, дочекайтеся, поки вона висохне, оскільки відтінок при цьому може сильно змінитися, і оціните результат при різному освітленні. При необхідності, розбавте фарбу або додайте пігмент, а то й заново змішайте зразки фарби з пігментами, повторюючи операцію, поки не отримаєте потрібний відтінок.
Щоб не тільки домогтися потрібного відтінку, але й потім зуміти його відтворити повторно, записуйте «рецептуру» з точністю до кожної краплі фарбувального пігменту.
Коли почнете колерувати фарбу вже для того, щоб пофарбувати всю стіну, зменшіть кількість додаються крапель пігменту на 1/5 від тієї пропорції , яка була дотримана у зразку. Це пов'язано з особливостями сприйняття кольору - на поверхні більшої площі він буде здаватися яскравіше.