Вибір фарбопульта.

Краскопульт (пістолет забарвлення) - інструмент, який використовують для розпилення фарби (лаку, шпаклівки) під час будівельних оздоблювальних робіт. Фарбування краскопультом дозволяє отримати гладку й рівну поверхню.

Як вибрати краскопульт

При виборі інструмента зверніть увагу на матеріал, з якого зроблений краскопульт. Бажано, щоб це був алюмінієвий корпус з покриттям з нікелю для запобігання від корозії. Виготовляють корпуси і з міцного пластику, головна їхня перевага в тому, що вони легше за весу.Прежде ніж купувати краскопульт, перевірте, наскільки якісно виготовлені отвори в кришці сопла. Їх виконують з латуні, алюмінію нержавійки. Щоб оцінити точність роботи голки в соплі, натисніть кілька разів на курок. Ще одна важлива частина пристрою пульверизатора для фарби - ущільнювальні прокладки. В інструментах, працюючих при низькому тиску, хороша герметизація з'єднань особливо необхідна. Найнадійнішими вважаються прокладки з тефлону, але їх зазвичай застосовують в дорогих професійних фарборозпилювачами.
Після робіт, промийте краскопульт розчинником. Для цього налийте його в бачок і використовуйте інструмент, як при роботі з фарбою. Розпилювач буде чистим, коли з дюзи почне виходити прозорий розчинник.
Розташування бачка для фарби може бути верхнім або нижнім. Особливої ролі ця різниця не грає, як і матеріал, з якого виготовлений бачок. Ємність з металу легше мити, але вона, на відміну від нейлонової, не дозволяє стежити за витратою фарби.
Для чистки повітряної голівки і дюзи (від лаку або фарби), потрібно використовувати щітку з натуральної щетини.

Види фарбопультів

Всього існує три види фарбопультів: пневматичні, електричні і з ручним приводом. Пневматичні розпилювачі знайшли широке застосування для фарбувальних робіт. Пневматичні інструменти розпорошують фарбу за допомогою стиснутого повітря. При роботі з фарбами такі розпилювачі можуть обробити до 400 квадратних метрів на годину, з лаками цей показник знижується до 50 квадратів. Фарба і повітря в пневматичному розпилювачі подаються через окремі входи і з'єднуються в повітряному відсіку. Таким чином, виходить фарбувальний факел. Для роботи пневматичного фарбопульта необхідний компресор. Вибираючи компресор для фарбопульта, зверніть увагу на потужність його двигуна. Для нормальної роботи більшості пневматичних розпилювачів середня потужність повинна становити 1,2-1 кВт. З якою інтенсивністю буде витрачатися повітря, залежить від обсягу ресивера. Для оздоблювальних робіт в інтенсивному режимі знадобиться компресор з ресивером від 100 до 500 літрів. Для роботи в середньому підійде ресивер з об'ємом до 50 літрів. За способом подачі фарби вони діляться на: - інструменти з подачею всмоктуванням, - розпилювачі з подачею самопливом, - інструменти з подачею під давленіем.В перших стиснений утворює розріджену середу і фарба спочатку втягується в краскопульт, а потім розпорошується повітряним струменем. Обсяг бачка у таких розпилювачів до літра і застосовують їх для розчинів низької і середньої вязкості.Во друге фарба з верхнього бачка поступово перетікає в розпилювач. Обсяг бачка у них до 900 грамів. Такий інструмент застосовують під час невеликого ремонту, для фарбувальних робіт з малою площею; В третіх розчин подається з бака шляхом штучно створеного тиску. Використовують їх для в'язких розчинів, щоб виконувати великі обсяги робіт. Електричний краскопульт працює від звичайної розетки. Для роботи з електрокраскопульти не знадобиться допоміжне обладнання - компресор, додаткові фітинги та шланги. Використовують його для нанесення розчинів, захисних сумішей та фарб на водній основі на різні типи поверхонь. Для домашніх будівельних робіт електрокраскопульти - це самий прийнятний і економічний варіант. Подача фарби в електричних розпилювачах відбувається за рахунок тиску, який створюється за допомогою коливної діафрагми. На неї в свою чергу впливає шатунний механізм. За допомогою такого інструменту можна забарвити до 260 квадратних метрів в час.Краскопульт з ручним приводом використовують для фарбування водними фарбами і нанесення лаку на невеликі площі. Він являє собою резервуар з насосом і шлангом. В процесі роботи насоса розчин засмоктує в резервуар, утворюючи потрібний тиск у ньому, після цього фарба подається до форсунки. Продуктивність фарбопульта з ручним приводом досягає до 200 квадратних метрів на годину.
Фарборозпилювач, у якого розчин знаходиться в ємності, розташованої внизу інструменту, потрібно тримати вертикально. Так буде всмоктуватися лак, а не повітря.

Підготовка до роботи з краскопультом

Щоб форсунка фарбопульта рідше засмічувалася, фарбу необхідно процідити через часте сито або складену в кілька шарів марлю. Бачок розпилювача заповнюють фарбою на 3/4 об'єму і добре закривають кришкою.