Як постити у Великий піст.

Піст - це не просто період, коли віруючий відмовляється від певних продуктів, це лише зовнішня сторона посту. Пост, в першу чергу, час, коли людина всією душею звертається до Бога, присвячує всього себе душевної роботі, молитві, смирення.
Інструкція
1
Великий піст в православ'ї завжди триває 7 тижнів і починається за 49 днів до Великодня. Протягом цього часу віруючий повинен відмовлятися від ряду продуктів так само, як Христос відмовлявся від них, коли 40 днів постив у пустелі.
2
притримувати Великого посту повинен зовсім відмовитися від продуктів тваринного походження - м'яса, молока, сиру, сметани, яєць - і стримати споживання іншої їжі. Постить повинен їсти якомога простішу їжу, по можливості не використовувати гострих приправ, цукру, солі та інших підсилювачів смаку. Під забороною знаходяться міцні спиртні напої.
3
Дні поста не рівнозначні щодо обмеження на їжу. Найсуворішими є перший день посту і його останній день, в цей час необхідно повністю відмовитися від їжі.
4
понеділок, середа і п'ятниця - дні сухоядение, дозволяється їсти тільки сирі овочі та фрукти. Зазвичай в ці дні віруючі роблять собі різні салати, які дозволяється сдабривать лимоном і медом, також можна їсти солоні гриби.
5
Більш вільними днями є вівторок і четвер. Постить може їсти гарячі страви, зазвичай в ці дні харчуються овочевими супами, тушкованими овочами і запеченими яблуками.
6
У суботу та неділю церква дозволяє вживання їжі з єлеєм, тобто з рослинним маслом. Також у вихідні дозволяється смажити пісні оладки і млинці.
7
На час Великого посту припадають два свята, в які дозволяється їсти рибу, - Вербна неділя і Благовіщення.
8
Щоб дотримуватися посту було простіше, необхідно застосовувати деякі кулінарні хитрощі - готувати супи якомога густіше і додавати в них більше бобових, правильно підбирати крупи під різні страви: так, гарбуз буде набагато смачніше з пшоном, а овочі з рисом. Навіть у піст можна готувати дуже смачні десерти - киселі на меду, печені яблука з корицею, різні желе.
9
Постити можна тільки дорослим здоровим людям, діти можуть недоотримати в пост важливі вітаміни і мікроелементи, це ж стосується вагітних і годуючих жінок. Піст не повинен приносити організму шкоди, ставати для нього мукою.
10
Недостатньо просто дотримуватися дієти в пост, помірна їжа повинна направити думки людини в бік духовного вдосконалення, саме в цьому полягає сенс посту.