Корисні властивості і застосування бальзаміну.

Бальзамін - красива рослина з великими яскравими квітами, широко використовуване в квітникарстві. І мало хто знає, що бальзамін лісової, незважаючи на те, що є отруйною рослиною, знайшов своє застосування в народній медицині.

Корисні властивості бальзаміну

В основному бальзамін використовують зовнішньо, так як в своєму складі ця рослина містить алкалоїди та дубильні речовини. Свіжовичавлений сік бальзаміну здатний вгамувати біль і знезаразити рану. Для обробки відкритих ран, порізів, гнійних наривів і навіть гемороїдальних шишок застосовують відвар бальзаміну. Засіб готується наступним чином: столова ложка рослинної сировини заливається склянкою окропу. У відварі змочується ватний тампон, і їм обробляють хворе место.Прі внутрішньому вживанні бальзамін надає чудове дію на сечовидільну систему. Активні речовини, що містяться в рослині, подрібнюють камені в пісок і сприяють їх виведенню. Також бальзамін прискорює виділення рідини з організма.Для приготування кошти з бальзаміну, яке можна вживати всередину, чайну ложку рослинної сировини заливають окропом і настоюють протягом двадцяти хвилин. Приймають засіб по столовій ложці не більше двох разів на день.
Так як рослина отруйна, приймати відвар бальзаміну слід під наглядом лікаря.
Крім використання всередину і назовні , з бальзаміном можна готувати ванни. Це засіб застосовують для лікування ревматизму і подагри.

Протипоказання до застосування бальзаміну

Бальзамін - не безпека рослинний засіб, тому застосовувати його слід обережно. Не рекомендується використовувати цю рослину вагітним і годуючим жінкам, дітям і підліткам до чотирнадцяти років. У людей, які страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту, бальзамін може викликати подразнення слизової оболонки. Також небезпечна передозування даним засобом.
У деяких людей бальзамін викликає індивідуальну непереносимість і алергічну реакцію.

Який бальзамін можна застосовувати в лікувальних цілях

Бальзамін з великими і яскравими квітами білого, червоного, жовтого або пурпурного кольору, що виростає на садових ділянках і підвіконнях, що не служить лікарським засобом. Цей сорт бальзаміну є лише популярним кімнатною рослиною, що не вимагає особливого догляду при вирощуванні. В якості лікарського засобу використовують бальзамін лісової, що виростає в лісовій зоні біля річок, струмків або в ярах. Цей сорт має досить непоказною зовнішністю, його не вирощують в садах, лісовий бальзамін або його насіння не купиш в магазині, що торгує кімнатними рослинами, однак він здатний допомогти в боротьбі з багатьма важкими захворюваннями.