Як виникають водоспади.

Якщо вода в якому-небудь місці падає з висоти більше одного метра, ця ділянка вже вважається водоспадом. У світі є безліч природних водоспадів, вони народжуються з різних причин і рано чи пізно вмирають.
Інструкція
1
Найчастіше водоспади утворюються тоді, коли в руслі річки більш тверда порода змінюється м'якою. Вода постійно розмиває дно річки, і якщо одна порода буде м'якше інший, цей процес буде відбуватися нерівномірно. Поступово тверда порода утворює уступ, який стає все вище і вище, вода починає сильніше розмивати воду за ним, тому що має не тільки силу течії, а й силу падіння з висоти.
2
Чим твердіше порода, з якої утворюється уступ, тим довше проіснує водоспад, якщо ж вона розмивається, нехай і повільніше, ніж ділянку за нею, то незабаром водоспад зникне, тому що поверхня русла зрівняється. Також водоспади поступово рухаються вгору за течією річки, так як порода уступу, якою б твердою вона не була, все одно розмивається.
3
Водоспади можуть виникати не тільки в силу природного розмиття русла протягом довгого часу. Іноді відбувається якась природна катастрофа - гірський обвал, виверження вулкана, землетрус, і течія річки перекривається. Поступово рівень річки доходить до висоти перешкоди і вода починає падати з висоти в русло, де вона раніше протікала. Такі водоспади з'являються дуже швидко.
4
Часто утворюються цілі каскади невеликих водоспадів, це відбувається завдяки невластивому складом порід в цьому місці русла. Іноді гребінь водоспаду не витримує постійного навантаження води тільки в одному місці, високий обрив залишається, але вода пробиває собі в ньому тонке русло і вже не падає прямовисно вниз, а скочується по похилому жолобу.
5
Деякі водоспади виникають там, де плоскогір'я різко переходить в низовину, на Землі досить багато місць з таким рельєфом. Повноводні ріки плоскогір'їв прямовисно падають вниз з величезної висоти.
6
Причиною появи деяких водоспадів стали льодовики. Свого часу великі льодовики утворювали довгі вузькі долини, а невеликі льодовики, врізаються в них збоку, створювали прорізи в прямовисних скелях головною долини. Тепер з цих прорізів течуть гірські річки. Багато таких водоспадів льодовикового походження в Альпах.