Як змінилася книга.

Книги - спосіб передачі та зберігання інформації. Їх існування стало можливим з появою письма в V-IV тисячолітті до нашої ери. З цього часу знання перестали залежати від усної форми їх передачі, розвиток цивілізації прискорилося. Подальша зміна книг прямо пов'язане з розвитком суспільства та технологій.
Інструкція
1
Писемність з'явилася в древніх цивілізаціях Межиріччя, для запису використовувалися такі доступні матеріали, як глиняні таблички і кора дерева. Найперші записи стосувалися господарського обліку.
2
Перше серйозна зміна книги пов'язане з винаходом папірусу в Єгипті, він дозволяв записувати довгі повідомлення на носії, що займає невелику кількість місця, так як окремі аркуші папірусу можна було з'єднати в один і скрутити отриману книгу в тонкий сувій. В Єгипті папірусні книги в основному використовувалися для бухгалтерських записів, але записувалися також наукові та історичні відомості.
3
Приблизно в X столітті до нашої ери фінікійці завезли папірус в Давню Грецію. Греки також взяли за основу своєї писемності фінікійський алфавіт і вдосконалили його, додавши літери, які позначають голосні звуки. Тепер робити записи стало куди простіше. В Греції, а потім і в Римі, з'явилися великі бібліотеки з десятками тисяч книг у вигляді папірусів. В книги почали записувати саму різну інформацію - філософські та наукові праці, художні твори.
4
Римська папірусна книга представляла собою палицю з потовщеннями на кінцях, з намотаним на ній сувоєм папірусу, така книга мала шкіряний ярлик з назвою. В Стародавньому Римі вже існували книжкові магазини. Також в Стародавньому Римі використовувалися воскові таблички, їх застосовували для господарських записів і в школах. Після того як інформація на них ставала непотрібною, їх просто розплавляли і використовували віск для нової чистої таблички.
5
У першому столітті нашої ери з'явилися кодекси, схожі на сучасні книги, в них листи папірусу зшивалися в зошити. Такі рукописи витіснили сувої тільки до III століття, коли для записів стали використовувати більш міцний пергамент (спеціально оброблену шкіру). Заміна сувоїв рукописами також пов'язана з тим, що християнство стало основною релігією Римської імперії.
6
На початку середніх віків рукописи повністю витіснили папірусні свитки. Книги створювалися та переписувалися в монастирях. Приблизно в VIII столітті ченці стали використовувати пропуски між словами, що полегшило читання текстів. На початку другого тисячоліття нашої ери до Європи з Азії приходить папір, книги стали дешевше і доступніше. В цей же час закінчувалися Темні століття, в Європі з'явилися університети, активно розвивалася наукова думка, книг ставало все більше і більше. В арабському світі деякі бібліотеки містили до чотирьохсот тисяч томів.
7
В XIV столітті європейці перейняли східний метод ксилографії, стало набагато простіше робити копії книг. Нарешті, в XV столітті Гутенберг винайшов друкарський верстат. Складальні елементи почали виробляти з металу, тепер їх можна було використовувати безліч разів. Книгодрукування зробило книгу набагато доступніші.
8
До кінця XIX століття книги стали проводитися на фабричних пресах. Тиражі зросли до небачених раніше розмірів. З ростом кількості книг росла і свобода слова, так як затримувати поширення інформації ставало все складніше.
9
Поява інтернету і електронних книг - останній етап розвитку книги. Паперові книги відходять на другий план, людство все більше використовує для читання і зберігання книг електронні носії.